3:0

Karviná B

3

0

Blanenští fotbalisté mají za sebou poslední přípravné klání před startem jarní části sezóny, kdy přivítali celek Velké Bíteše. Úvod utkání domácím nevyšel, kdy si dali smolný vlastní gól, v dalším průběhu zápasu však vstřelili celkem 6 branek a dovedli zápas k vítěznému konci. Blansko tak po výhře 6:2 zvítězilo v šesti z celkových sedmi utkáních a může tak vyhlížet první mistrovské utkání, které je čeká za týden proti Kroměříži.

přátelské utkání , 25. února 2023, FK Blansko - FC PBS Velká Bíteš

6:2

FC PBS Velká Bíteš

Branky: 17. a 88. Thon, 26. a 80. Holman, 30. Tulajdan, 33. Smrčka, - 3. Spáčil (vlastní), 78. Traxl
Rozhodčí: Machorek – Ježek, Stejskal

Nešetřil - Pecuch, Feik, Spáčil, Porč - Holman, Smrčka, Šedivý - Thon, Tulajdan, Williams
Střídali: Rajčinec, Šíp, Kapur, Chloupek
Trenér: Jiří Vorlický

Pelán - Loup Patrik, Loup Pavel, Šperka, Šimončič - Kamenský, Merdita, Sznapka - Vošmera, Macek, Novotný
Střídali: Vrba, Bartoš, Ondrák, Traxl, Ševců
Trenér: Marek Zúbek

Utkání začalo ve velkém tempu a první šance utkání měla hostující Bíteš, kterou zakončoval Macek v úvodní minutě, jeho střela ale mířila mimo tři tyče. Hned o minutu později však přišel úvodní gól utkání, z pohledu blanenských smolný a možná i kuriózní. Spáčil při rozehrávce poslal malou domů, kterou ale vůbec nečekal gólman Nešetřil, a tak si Blansko vstřelilo vlastní gól - 0:1. Hned po gólu viděli diváci utkání nepříjemnou kolizi Tulajdana s jedním z hostujících hráčů. Dlouho to nevypadalo s domácím borcem dobře, nakonec však po svých, ač s menším kulháním, odešel na krátkou chvíli mimo hřiště a po pár minutách byl zpět na hřišti.

Tato nepříjemná situace ale víceméně odstartovala maraton šancí Blanska. Thon a Tulajdan ještě se svými střelami neuspěli, v 17. minutě však bylo vyrovnáno. Ukázkovou kombinaci začal na levé straně hřiště Tulajdan, který se skvěle uvolnil přes obránce a naservíroval míč na zlatém podnosu Dani Lualovi Thonovi, který už neměl problém zakončit do odkryté brány - 1:1. Blanenští měli v zápětí další šance, opět ale scházela přesná muška, kdy nezakončili Tulajdan a Thon, Feik zase po rohu Holmana orazítkoval tyč svatyně Pelána.

Sedmiminutovka od 26. do 33. minuty však rozhodla o osudu utkání. Velmi aktivní Tulajdan ve 26. minutě, který se otřepal ze svého střetu z úvodu utkání, vybojoval skoro již ztracený míč na Holmana, který hlava nehlava protlačil míč do sítě - 2:1. Ve 30. minutě blanenští odskočili do dvoubrankového vedení, když po pěkné kombinaci zatáhl míč do vápna Dani Lual a předložil míč Tulajdanovi, který zakončil opět do poloodkryté brány - 3:1. Čtvrtou branku poté obstarala pohledná akce na jeden dotek. Míč putoval po trase Šedivý - Dani Lual Thon - Tulajdan - Smrčka. Poslední jmenovaný dostal míč do sítě i s drobným přispěním hostujícího obránce - 4:1. Bíteš se snažila reagovat a důkazem toho byl nebezpečný centr Šimončiče ve 35. minutě, který hledal ve vápně Sznapku, ten ale nezakončil. Výsledkem 4:1 skončilo první dějství.

Domácí byli ve druhé půli opět aktivnější a Bíteš se musela v obraně činit. Hosté však několikrát zahrozili, akcím však chyběla buďto přesnost, správné načasování, nebo pomohli Nešetřilovi spoluhráči, jako v případě Šedivého, který na poslední chvíli zastavil výborným obranným zákrokem rozjíždějící se přečíslení. Přesto se však hosté radovali. Situaci předcházela chybná rozehrávka Chloupka, který nešťastnou přihrávkou poslal do protiútoku Kamenského. Ten si pokopl míč, který vybíhající Nešetřil nestačil však uzmout, naservíroval přihrávku na Traxla, který už neměl problém míč dopravit do prázdné brány - 4:2.

O dvě minuty později to však bylo opět o tři branky, neboť Williams poslal krásný míč na Holmana, který udělal kličku Pelánovi a také zakončil do odkryté brány - 5:2. Hosté měli ještě jednu stoprocentní šanci, kterou ale Vrba nevyužil, jelikož jeho střelu fantasticky zneškodnil Nešetřil, kdy reflexivně vykopl svoji levou nohu. Na konečných 6:2 upravil Dani Lual Thon, který dostal opět skvělý pas od Williamse.

Tímto utkáním skončila zimní příprava A-týmu, který se nyní připravuje na první mistrovské utkání jarní části MSFL. To je čeká 4. března, kdy se od 14:30 střetnou s lídrem soutěže z Kroměříže.

DĚKUJEME VŠEM FANOUŠKŮM ZA PODPORU V PRŮBĚHU PŘÍPRAVNÝCH UTKÁNÍ A TĚŠÍME SE NA VÁS NA JAŘE!