2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

D u b l i n / B r n o - Výběr Jihomoravského kraje vstoupil do amatérského mistrovství Evropy regionů vítězně. Výběr Tuzlanského kantonu z Bosny a Hercegoviny udolal 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v 10. minutě Miloš Žoček.
Středopolař Rousínova korunoval dobrý vstup jihomoravských fotbalistů do duelu. V 5. minutě ještě neproměnil velkou příležitost Svoboda. Za dalších pět minut už se skóre měnilo. První gól celého mistrovství zaznamenal povedenou střelu Žoček. Od poloviny prvního poločasu začal přebírat iniciativu soupeř, největší šanci si vytvořil v 55. minutě, kdy nastřelil tyč. V závěru mohl navýšit vedení Záruba. Jeho neproměněná šance však mrzet nemusí, Jihomoravský kraj už výhru 1:0 udržel a tolik důležitý vstup do turnaje zvládl za tři body.

Druhý hrací den je na programu už v neděli. Jihomoravský kraj hraje od 16:00 proti domácímu výběru.

Valdemar Horváth, asistent trenéra
Začátek utkaní byl z naší strany velmi dobrý a i přes to, že jsme hráli proti silnému větru, nepouštěli jsme soupeře do žádné šance. Dařila se nám kombinace, využívali jsem krajní prostory, kde máme rychlostní typy hráčů a byli aktivní. V 10. minutě se opřel do míče Miloš Žoček a krásně zavěsil. V prvním poločase jsme měli ještě několik brejkových situací, které jsme nedohráli a tak skončil poločas 1:0. Ve druhém poločase začali hrát Bosňané daleko aktivněji a vytvořili si tlak. Nám se nepodařilo udržet míč ani v záloze a ani v útoku. Bosňané pak nastřelili tyčku a po ní jejich hráč mohl zakončit, ale zbytečně nahrával a tak soupeř přišel o šanci. Až po změnách v sestavě jsme se dostali opět do hry a po Kasalově průniku zakončoval Radim Záruba mimo branku. Bylo to klasické první turnajové utkání a velmi důležité. Věřím, že se v dalším utkání s Irském ještě zlepšíme a budeme bojovat o postup se skupiny.

Lukáš Kubíček, krajní záložník
Do zápasu jsme vstoupili s tím, že musíme uhrát body, které jsou v prvním zápase velice důležité. První minuty byly z obou stran velice opatrné, ale dostali jsme se do velké šance, která se Svobymu bohužel nepovedla proměnit. Naštěstí zanedlouho na to se Žokovi podařila parádní střela, která zapadla za gólmanova záda. Potom místo toho, abychom soupeře zatlačili a přidali druhou branku, protože po inkasované brance vůbec nevěděl co má hrát, tak jsme mu nechávali zbytečně moc prostoru a soupeř se dostal zpátky do hry. Po poločase nás soupeř zatlačil k našemu vápnu a my jsme se dostávali jen do úniků na soupeřovu polovinu, chyběla nám lepší mezihra. Naštěstí jsme zápas zvládli a ukopali jsme pro nás velmi důležité 3 body, které můžou být pro vývoj turnaje klíčové.

Jakub Šplíchal, střední obránce
V zápase proti Bosně a Hercegovině jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Nejen z důvodu toho, že v kvalifikaci vyřadila obhájce z Itálie, ale i z důvodu toho, že první zápasy na turnaji bývají nevyzpytatelné. Proto jsme šli do zápasu s maximální koncentrací už od první minuty. Vstup do utkání se nám podařil. Měli jsme tam několik šancí a brzy jsme se ujali vedení po krásné střele Miloše Žočka. Poté se hra uklidnila a odehrávala se převážně mezi vápny. Soupeř hrozil především nakopávanými míči za obranu, se kterými jsme si však i s přispěním větru, poradili. Začátek druhého poločasu nám moc nevyšel, bylo tam až příliš mnoho nepřesností a soupeř nás zatlačil před vlastní vápno. Největší šance Bosny skončila na tyči, ostatní pokusy buď zblokovala obrana nebo je pokryl David Juran. Poté tlak Bosny ustal a hra se opět vyrovnala, zlepšili jsme pohyb a především méně kazili. Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany a vyčkávali na brejky. Je škoda, že některé brejky jsme neproměnili a museli se tak strachovat o výsledek do poslední minuty. Některé útoky šly určitě vyřešit lépe. Hubené vítězství 1:0 jsme však udrželi a můžeme se radovat z velmi důležitých 3 bodů. Co se týče výkonu, tak do příštího zápasu jsou určité věci, které můžeme zlepšit, ale osobně si myslím, že na první zápas na turnaji to nebyl určitě špatný výkon.

Statistiky zápasu Jihomoravský kraj - Tuzla
Střely celkem - 12:11, střely na branku - 3:1, střely mimo - 7:8, zblokované - 2:2, rohy - 3:3, ofsajdy - 3:2, fauly - 17:9