Karviná B

Karviná B

Přestože proti podzimu odešli důležití ofenzivní hráči, první kolo jara dopadlo vítězně. A to hned se třemi vstřelenými góly. Blanenští fotbalisté si doma poradili s FKM Jihlava a ukázali, že obměněný kolektiv může být nepříjemným protivníkem v MSFL. O výkonu svého mužstva mluvil trenér Petr Vašíček.

Do jara jste vstoupili vítězně. Jak se podařilo dojít k výsledku 3:1?
Hlavně musím poděkovat hráčům. Stanovili jsme si taktiku, kterou bych řekl, že na sto procent plnili. Jediný moment, kdy jsme trochu vypadli, byla naše nešťastná branka a chvilkový útlum. Ale co jsme si řekli, to jsme na hřišti předváděli. Za to patří hráčům čest, že strategii věřili, podstoupili to a viděli, že to má účinek. Tím jsou tři body, jež jsme uhráli.

Jihlava měla výhodu, že už měla za sebou jarní premiéru, zatímco vám odpadl duel s Vratimovem. Navíc o nadcházejícím víkendu opět nehrajete. Nakolik nepříjemná situace to je?
Úplně na začátek jsme se připravovali, abychom do Vratimova jeli. A chtěli jsme se tam představit. Bohužel se to však nepodařilo a museli jsme jet znovu od začátku týdne. Opět hráče nastartovávat na úvod jarní fáze, protože ten vstup je strašně moc důležitý. Je pravda, že Jihlava už odehrála duel, nicméně v něm prohrála, takže mohla cítit nějakou psychickou deku. Hrály se trochu šachy, přičemž my v nich byli úspěšnější.

Zkraje druhé půle to nebylo několik minut úplně ono, inkasovali jste. Co způsobilo výpadek?
Hráče jsme upozorňovali, že musí být koncentrovaní. Stalo se ovšem, že jsme nepohlídali odražený balón, neodkopli ho ven ze šestnáctky a soupeř trestal. Holt fotbal je o chybách a kdo jich udělá míň, je úspěšnější. My bohužel jednu hloupou chybu udělali. Bylo by pro celý tým fajn, kdybychom udrželi nulu, jenže po zápase to člověk bere jinak. Máme vítězství a jsme za něj strašně moc rádi.

Protože není připraven povrch stadionu v Údolní, museli jste návrat na živý trávník doma odložit. Šlo o komplikaci?
Každý už chce jít na přírodní trávu, to je jasné. Zároveň jsme věděli, že Jihlava kvůli svým klimatickým podmínkách má umělku také, takže nebyla to pro nás úplně nějaká výhoda. Ale naštěstí, a divím se tomu, z hráčů nikdo moc neprotestoval. Když je takto krásně a hraje se na umělce, už jsou určitě někteří naštvaní. Hráči však podali dobrý výkon a je jedno, jestli na umělce, nebo na přírodní trávě. Bereme body a je dobře, že je máme.

Tým se hodně proměnil. Jak bylo těžké ho směrem do jara stmelit, když na podzim byla parta úžasná?
Ztratili jsme tahouny do ofenzivy a museli jsme se zase přizpůsobit trochu jinému trendu. Že nebudeme hrát tak líbivý fotbal, jenž bude lahodit oku diváka. A asi bylo znát, že defenziva fungovala opravdu velice slušně. Nadřeme se sice na gól, ale musíme brát, co máme. Na druhou stranu bych řekl, že třeba Martin Pecuch se vyrovnal jednomu z hlavních útočných odchodů. Tak to prostě je, mančaft stavíme znova. Za pracovitost si ovšem kluci vítězný výsledek zasloužili.

Autor: Tadeáš Mima