3:0

Karviná B

3

0

B l a n s k o - V předposledním domácím představení v letošním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal na hřiště Blanska poslední Vyšehrad. Hosté chtěli přerušit sérii deseti porážek v řadě, přičemž dlouho sahali dokonce po všech třech bodech. Zasloužené vyrovnání přišlo až minutu před koncem po trefě Kepla.

24. kolo , 15. května 2021, FK Blansko - TJ Slavoj Vyšehrad

1:1

0:1

TJ Slavoj Vyšehrad

Branky a nahrávky: 89. Kepl – 5. Kříž. Rozhodčí: Adámková – Mojžíš, Matoušek. Žluté karty: 52. R. Buchta (BLA), 58. Aggoun (BLA), 90+1. Kopičár (BLA), 90+1. Ilko (BLA) – 50. Stropek (VYS), 90+3. Vejvar (VYS).

Chmiel – Sedlo (68. Černín), Aggoun, Helebrand, Klusák – R. Buchta (C) (79. Feik) – Kopičár, Vasiljev (46. Kepl) – Bartolomeu (46. Ngoma), Žák, Lhotecký (46. Ilko).

Otáhal – D. Procházka (75. Vaněk), Egert, Stropek, Žilák – Alexandr – Drobílek (C), Kříž (85. Králíček), Suchan (75. Hampl) – Vojta (69. Vejvar), Jakab (69. Zaradny).

Vyšehrad už je jistým sestupujícím a s druhou nejvyšší soutěží se po sezóně už jistě kvůli finančním problémům rozloučí Blansko. Domácí hned v úvodu duelu mohli otevřít skóre, když se v rychlé protiakci dostal ke střele Vasiljev, ale jeho proletěl kolem vzdálenější tyče. To hosté z první šance skóre otevřeli. Po pěti minutách se ke střele prodral Dominik Kříž a jeho skrytá rána přes obránce rozvlnila síť za Chmielem – 0:1.

Domácí mohli srovnat v osmnácté minutě, po kombinaci Lhoteckého a Žáka přišla nebezpečná rána druhého jmenovaného, nejlepší střelec Blanska však Otáhala nepřekonal a hostující brankář zapsal důležitý zákrok. Vyšehradští navíc o sedm minut později zvládli nepřehlednou situaci uvnitř vlastního vápna, kdy míč poletoval vápnem a nakonec vypálil Helebrand, leč vedle.

Do druhé půle udělal trenér Blanska Pulpit hned tři střídání, brzy však také málem viděl druhý gól celku z hlavního města, tentokrát však Chmiel proti pokusu Drobílka zasahovat nemusel. Další důležitý moment celého duelu přišel po hodině hry, kdy ve vápně fauloval stoper Blanska Aggoun. K penaltě se postavil Jan Suchan, ale jeho tvrdý pokus k pravé tyči brankář Chmiel skvěle vyrazil a udržel naději svého celku na bodový zisk.

Vyrovnání mohl obstarat v 65. minutě Davy, který se dostal k hlavičce, ani on však nepohnul ukazatelem skóre. Otáhal držel svůj celek nad vodou a dvě minuty nato vychytal také Žáka. Pět minut před koncem měl Žák po centru Kopičára na kopačce opět vyrovnání, Otáhal ale na čáře předvedl fantastický zákrok. Z tlaku nakonec domácí vytěžili kýženou branku minutu před koncem řádné hrací doby, kdy se do centru z pravé strany opřel Tomáš Kepl a jeho parádní střela zaplula do branky – 1:1. Blansko nakonec mohlo slavit dokonce tři body, ve druhé minutě nastavení šel sám na Otáhala Žák, ale branka mu v duelu nebyla přána.

Vyšehrad se s Blanskem rozešel smírně 1:1, hosté zůstávají dvě kola před koncem na předposledním místě.