2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Fotbalisté Blanska zavítali ve 29. kole MSFL do Ostravy, kde se na legendárních Bazalech představili proti B-týmu Baníku Ostrava. Domácím skvěle vyšla první půle, kdy se během půlhodiny hry prosadili hned čtyřikrát, zatímco Blansko své slibné šance nevyužilo. Korekce skóre přišla až ve 39. minutě z kopačky Kapura. Z kraje druhého poločasu snížil na 2:4 z pohledu blanenských Dani Lual, ale Baník v následujících minutách přidal další 2 trefy. Tečku za utkáním dala branka Jaroše ze třetí nastavené minuty a blanenští tak po prohře 3:6 odjeli z Ostravy bez bodového zisku.

29. kolo , 21. května 2023, FC Baník Ostrava B - FK Blansko

FC Baník Ostrava B

6:3

4:1

Branky: 6., 23. a 59. Provazník, 14. Holaň, 28. Drozd, 90. Látal - 39. Kapur, 56. Dani Lual, 90+3. Jaroš
Žluté karty: 77. Holaň - 21. Holman, 81. Šedivý
Rozhodčí: Ehrenberger - Lukašík, Habermann
Delegát: Radim Ludvík

Struhař - Krupička, Temel, Stoklásek, Zálešák - Chukwudi (60. Halda), Elekana (74. Gotsiridse), Drozd, Holaň, M. Jaroň (60. Látal) - Provazník
Náhradníci: Kubný - Halda, Gotsiridse, Látal
Trenér: Milan Chalupa

Kubica - Chyla (50. Spáčil), Černý, Feik - Holman (79. Kamenský) - Abdellaoui (50. Šedivý), Tulajdan (C) (50. Jaroš), Dani Lual, Rajčinec - Williams (68. Šíp), Kapur
Náhradníci: Nešetřil - Jaroš, Kamenský, Spáčil, Šedivý, Šíp

V brance dostal poprvé od úvodních minut příležitost David Kubica. Tým se musel v Ostravě obejít bez Ondřeje Porče a Filipa Smrčky. S kapitánskou páskou tedy vedl tým Jiří Tulajdan.

Utkání nezačalo pro blanenské vůbec dobře. V 6. minutě obrana odvrátila centr Zálešáka pouze na hranici šestnáctky, kde se do míče opřel Adam Provazník a tvrdou ranou k pravé tyči otevřel gólový účet zápasu – 1:0. O 6 minut později mohl po vysunutí od Williamse srovnat Dani Lual, svůj únik ale zakončil nepřesně. Uhodilo tedy vzápětí na druhé straně. Drozd rozehrál standardní situaci a po nedůslednosti bránicích hráčů dotlačil míč za Kubicova záda Holaň2:0.

V 17. minutě napřáhl ke střele Holaň, Kubica míč pokryl. Ve 23. minutě domácí zvýšili své vedení už na 3:0, kdy se druhým gólem v utkání prosadil Provazník. Minutu nato po nakrátko rozehraném rohovém kopu vyslal nebezpečnou střelu Holman a Struhař konečky prstů vytlačil míč nad břevno. A domácí nevyužitou šanci opět trestali. Ve 28. minutě Kubica nejprve vychytal v šanci Provazníka, jeho následný pokus obrana zablokovala, míč se však odrazil k Drozdovi a ten křížnou střelou nedal Kubicovi šanci – 4:0.

Ve 32. minutě si Kubica poradil s pokusem Charlese. O minutu později domácí chybovali v rozehrávce, Williams si šikovně obhodil obránce a předložil míč před prázdnou bránu Kapurovi. Pokus srbského útočníka ovšem vykopl z brankové čáry Stoklásek. Ve 39. minutě se blanenští dočkali snížení, kdy se po Rajčincově přihrávce na malé vápno prosadil z otočky Miloš Kapur – 4:1.

Do druhého poločasu vstoupilo Blansko aktivně. Hned ve 49. minutě hledal Williams centrem do pokutového území Dani Luala, Struhař před ním míč nadzvedl a blanenský záložník jej nedokázal hlavou usměrnit do odkryté sítě. V 53. minutě Šedivý nádherným pasem našel volného Williamse, jenž při svém zakončení po kličce brankáři trefil pouze boční síť. Na druhé straně Kubica dobře zasáhl proti střele Charlese směřující k bližší tyči. S následným rohem naložili domácí hráči bídně a po přihrávce Spáčila postupoval od poloviny hřiště sám na branku Dani Lual, který se střelou k levé tyči nemýlil – 4:2. O minutu později stejný hráč znovu rozvlnil síť, branka však kvůli ofsajdu platit nemohla.

V 59. minutě se opět prosadili také ostravští. Jaroň zatáhl míč po levé straně a naservíroval jej na malé vápno Provazníkovi, který tak zkompletoval hattrick – 5:2. V 66. minutě poslal střílený centr do vápna Dani Lual, obrana jej před nabíhajícím Kapurem odklidila do bezpečí. V 75. minutě vyslal nebezpečnou skákavou střelu z voleje Jaroš, Struhař ale výborně zasáhl a nepustil míč za svá záda.

V 90. minutě Látal vystihl chybnou malou domů hostující obrany a se zakončením si věděl rady – 6:2. Tečku za utkáním dala branka Jaroše ze třetí nastavené minuty, který se šikovně prosadil po přihrávce od Dani Luala – 6:3.

Blanenští fotbalisté tedy zápas s ostravskými mladíky výsledkově nezvládli a vyšli bodově naprázdno. Pozitivem je alespoň návrat Miroslava Kamenského, který nastoupil poprvé od svého zranění, které si přivodil koncem listopadu. Další utkání sehrají svěřenci trenéra Vorlického již ve středu 24. května, kdy se v rámci předehrávaného 34. kola utkají na stadionu v Údolní ulici s týmem Rosic. Utkání startuje v 17:00.