S v i t a v y / B l a n s k o - Konfrontace s divizní skupinou C nedopadla pro fotbalisty FK Blansko nejlépe. První poločas utkání se Svitavami sice svěřenci trenéra Hajského vyhráli, po změně stran však hru zcela ovládl soupeř. Porážku 5:3 zhodnotil lodivod blanenské lavičky.
„První poločas snesl z naší strany měřítko. Byla tam určitá kvalita, kterou jsme potvrdili dvěma vstřelenými brankami. Po změně stran a našem prostřídání, kdy ze hry postupně odešli Šplíchal, Zouhar a Čoupek, se naše hra hodně rozhodila. Díky nekoncentrovanosti hráčů se soupeři podařilo brzy skóre vyrovnat na 2:2. Pak už mu narostla křídla my naopak padli na kolena. Ke konci už navíc nemohl hrát vinou zdravotních problémů Koudelka. To však pro nás není žádná omluva, protože výkon ve druhém poločase byl velkým fiaskem,“ hodnotil kriticky svoje svěřence trenér Hajský.

Smutnou zprávou pro blanenského lodivoda je, že pro jarní boje nebude moci počítat s kapitánem Radimem Bubeníčkem, který si obnovil zranění kolene a tak v utkání se Svitavami zkoušel na postu stopera i další alternativu. „Bohužel podle prvního vyšetření to u Radima vypadá na přetržený přední křížový vaz. Na místo stopera jsme tedy zkoušeli Martina Pokorného, což se však vůbec neosvědčilo. Bohužel ostatní hráči mu v jeho úloze nepomohli. Zatím na tento post máme trojici Šplíchal, Müller a Čoupek,“ doplnil blanenský kouč.

V Blansku na jaře nebude působit levonohý záložník Jaroslav Kubec. „Po dohodě s Karlem Jarůškem jsme testování tohoto hráče ukončili. Jeho výkonnost byla srovnatelná s našimi kmenovými hráči. Problém máme stále v útoku, kde nám chybí zranění Jan Trtílek a Ladislav Hansl. Pokračujeme v testování Vojtěcha Cupáka, který se jeví nadějně,“ uzavřel hodnocení Jiří Hajský.