2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Přinášíme výsledky a ohlasy z dalšího hracího víkendu mládežnických kategorií. Detaily, včetně krátkého zhodnocení trenérů, najdete níže.

STARŠÍ DOROST
FK Blansko - ČAFC Židenice 1:4 (1:2)
Sestava: Tenora - Palacký, Kříž, Jarůšek (C), Ščučka, Farník, Dujka, Němec, Doležel, Zouhar, Buš
Náhradníci: Slanina - Doležal, Tesař, Williams, Gregor, Doubek, Dračka
Střelec: Zouhar

MLADŠÍ DOROST
FK Blansko - ČAFC Židenice 3:3 (2:1)
Sestava: Slanina - Valenta, Brázda, Fojtík, Kala, Dračka (C), Doubek, Šulc, Vládek, Doležal, Setnička
Náhradníci: Petržela - Klimeš, Sedlák, Sýkora, Jonáš
Střelci: Šulc, Kala, Valenta

STARŠÍ ŽÁCI
MSK Břeclav - FK Blansko 2:0 (2:0)
Sestava: Mackanič - Rychtařík, Kopka, Mikulášek, Sedláčková, Fuxa, Matal, Šváb (C), Kubík, Nečas, Malits
Náhradníci: Válek - Šebelová, Kopka, Khalak, Terer, Slouka

STARŠÍ ŽÁCI B
FK Blansko - Bukovinka A 7:2
Sestava: Alchamaa - Lidařík, Ševčík M, Ševčík Š (C), Šváb, Koutný, Vyplel, Malits, Janíček, Králík, Kuběna
Náhradníci: Khalak, Matal
Střelci: Ševčík Š, Malits, Lidařík, Ševčík M, Vyplel, Šváb, Koutný

MLADŠÍ ŽÁCI
MSK Břeclav - FK Blansko 5:1 (3:0)
Sestava: Zouhar - Šamalík, Bezdíčková, Marek, Simek (C), Zouhar, Valenta, Šemora, Farník, Strelička, Kopka
Náhradníci: Slouka, Ženatý, Nečas
Střelec: Slouka

Komentář trenéra Radima Farníka:
Na další mistrovské utkání jsem zajížděli do Břeclavi společně se staršími žáky již v ranních hodinách. Možná i to byl jeden z důležitých faktorů tohoto zápasu. V úvodu jsme působili velmi vlažným dojmem, čehož dokázal soupeř využit a dostat se do vedení v 11. minutě. Poté jsme začali přebírat otěže utkání do svých rukou a v poli jsme působili lepším dojmem. Postupně jsme se dostávali na soupeřovo území, ovšem mezírku jsme v zahuštěné obraně nebyli schopni najít. Když už se po jedné vyražené střele Patrika Simka mohl radovat Sebastian Farník, tak ho zradil domácí trávník, který byl po zimním období ze značné formy. K jeho smůle poslal míč z bezprostřední blízkosti do břevna. To domácí tým byl daleko efektivnější, když po brejkových situacích nekompromisně skórovali. Do druhé půle jsme nastoupili se ztrátkou tří branek, ale to nás neodradilo, a stále jsme hráli svoji hru a postupně si vytvářeli šance. To ovšem nestačilo a soupeř trestal. Za stavu 5:0 se nám podařilo skórovat, když uklidil do sítě v 58. minutě míč Dominik Slouka. O minutu na to se dostal po skvělé individuální akci hbitý Tomáš Šemora, ale jeho pohotové bodýlko minulo jen těsně vedle tyč přihlížejícího gólmana. To byla poslední šance tohoto utkání, ve kterém soupeř předvedl 100% efektivitu a my předvedli pravý opak. I takový je fotbal a my se budeme těšit na další utkání v domácím prostředí proti FK Baník Ratíškovice.

MLADŠÍ ŽÁCI B
Cetkovice - FK Blansko 3:13
Sestava: Škvarenina - Ševčík, Zouhar J, Beránek, Buchta, Illek (C), Kopecký, Zouhar M, Segeťa, Zouhar R, Berec
Náhradníci: Berta, Kuběna
Střelci: Zouhar M 3, Kopecký 3, Zouhar R 2, Berec 2, Buchta, Beránek, Zouhar J

PŘÍPRAVKA
V nedělním dopoledni sehrála starší a mladší přípravka zápas s celkem Žijeme Hrou. Hrálo se v Blansku na umělé trávě na 4 hřištích, takže celou umělou trávu zaplnilo asi 70 dětí. Hrálo se sice za chladného počasí, ale zato s velkým elánem a zápalem pro hru. U hráčů na obou stranách byla vidět velká snaha předvést to, co se v trénincích učí. Byla vidět spousta úspěšných kliček, krásných střel i vynikajících zákroků brankářů. Věříme, že i díky podobným zápasům, budou děti zlepšovat svoje fotbalové dovednosti i nadále.

V průběhu zimního období jsme se zúčastnili několika turnajů a trianglů.
- 3x turnaje v Brně, pod názvem - Starez Cupu, zde jsme se probojovali až do finálové části.
- 2x triangl v Líšni v nafukovací hale.
- 2x triangl v Tišnově v hale
- doma v Blansku jsme pořádali další dva halové turnaje a v hale na ASK jsme hráli triangly.

Mimo fotbal jsme odjeli na víkendové soustředění do Deštného, na běžky.
Všem klukům a Izabelce by jsme chtěli za celou zimní přípravu poděkovat. A popřát mnoho chuti do dalších tréninků a zápasů