Přinášíme reportáž z víkendových utkání mládežnických týmu. Program na další týden najdete v přehledném článku níže.

STARŠÍ DOROST
FK Blansko - Havlíčkův Brod 0:4 (0:2)
Sestava: Tenora - Ščučka, Kříž, Doubek, Doležel, Němec, Dujka, Buš, Tesař, Farník (C), Zouhar
Náhradníci: Pernica A - Málek, Gregor, Dračka, Doležal, Jarůšek, Palacký

MLADŠÍ DOROST
FK Blansko - Havlíčkův Brod 2:3 (1:2)
Sestava: Slanina - Brázda, Valenta, Klimeš, Setnička, Dračka (C), Fojtík, Doležel, Šulc, Doubek, Kala
Náhradníci: Tenora - Sedlák, Sýkora, Sedláček, Doležal, Jonáš
Střelci: Doležel, Sedlák

STARŠÍ ŽÁCI
FK Hodonín B - FK Blansko 9:0 (2:0)
Sestava: Petržela - Klimeš, Malits, Mikulášek, Sedláčková, Rychtařík, Fuxa, Šváb, Slouka (C), Nečas, Matal
Náhradníci: Šebelová, Šulc, Novotný, Válek, Mackanič, Madiar, Terer

MLADŠÍ ŽÁCI
FK Hodonín B - FK Blansko 0:5 (0:3)
Sestava: Petříček - Šamalík (C), Kubík, Strelička, Marek, Slouka D, Simek, Zouhar J, Farník, Valenta, Zouhar M
Náhradníci: Kopka, Nečas, Slouka F
Sřelci: Simek 2, Zouhar, Kopka, Farník

Komentář trenéra Radima Farníka:

Do Hodonína jsme přijeli s velkým odhodláním předvést co nejlepší výkon, nejen ve směru ofenzivním, ale také defenzivním. A hned v úvodu utkání bylo znát, že jsme plnili to, co jsme si řekli. Zaskočený soupeř naším nasazením obdržel první branku již v 6. minutě, když se prosadil agilní Patrik Simek, který skóroval i v minutě 17. Pohotovou nechytatelnou střelou hned o tři minuty později nedal šanci přihlížejícímu gólmanovi domácích Michal Zouhar, který domácí obraně zatápěl svými dovednostmi celý zápas. Domácí tým se také pokoušel přejít přes naši obranu, když už se tak občas stalo, tak byl na svém místě náš gólman Lukáš Petříček, který vyřešil místy situace jako zkušený "mazák" a rozvíjel pohotově, ale současně i s rozvahou naše akce. Ve druhé půli jsme nepolevili a vytvářeli si řadu brankových příležitostí. Domácí gólman měl plné ruce práce a když ve 33. minutě míč po naší střele neudržel, skóroval pohotový Jan Kopka a posílil tím tak svoje sebevědomí. V poslední minutě utkání, se proháčkoval svým typickým způsobem Filip Nečas a předložil přihrávku v poslední chvíli Sebastianu Farnikovi, který skluzem zpečetil výsledek. Po celou dobu zápasu nás podporovali rodiče našich borců, kteří si pozápasovou děkovačku užili na 100%. Děkujeme za podporu a těšíme se na další mistrovské utkání.

MLADŠÍ ŽÁCI B
Knínice - FK Blansko 3:4 (2:2)
Sestava: Škvarenina - Zouhar J, Berec, Žáček, Buchta, Kopecký, Ženatý (C), Zouhar M, Bezdíčková, Illek, Ševčík
Náhradníci: Temora
Sřelci: Kopecký, Buchta, Žáček, Ženatý

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA
Letovice A - FK Blansko A 9:5 (3:2)
Sestava: Hašek - Fajt (C), Hejč, Jirků, Přikryl, Rudenko, Bárta, Zouhar, Voráč
Sřelci: Přikryl, Fajt, Hejč, Voráč, Zouhar

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA
Letovice B - FK Blansko B 3:9 (2:7)
Sestava: Měsťan, Štěpánek, Vašák, Krátký (C), Drašar, Kolář, Mensa, Synek, Střítecký
Sřelci: Měsťan, Štěpánek, Vašík, Krátký, Drašar, Kolář, Mančík, Mensa, Střítecký

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA
Letovice A - FK Blansko B 9:5 (2:2)
Sřelci: Měšťan, Štěpánek, Vašák, Krátký, Drašar

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA
Letovice B - FK Blansko A 3:16 (2:2)
Sestava: Hašek - Fajt (C), Hejč, Jirků, Přikryl, Rudenko, Bárta, Zouhar, Voráč
Sřelci: Hašek 2, Fajt 2, Hejč 2, Jirků 2, Bárta 2, Zouhar 2, Voráč 2, Přikryl, Rudenko

Komentář trenéra Jiřího Hejče:

První jarní kolo jsme měli odehrát na hřišti v Letovicích. Vzhledem k velkým dešťovým srážkám, jsme se dohodli, že zápas odehrajeme v Blansku na umělé trávě. Když jsem psal na podzim po zápase s Letovicemi, že jsme viděli nejlepší výkon v sezoně, tak na ty slova mohu navázat. Byl to sice první zápas, ale v obou týmech velká kvalita a chuť hrát fotbal. Odvaha, bojovnost, krásné branky a skvělé zákroky od našeho brankáře Davida Haška. Je radost se dívat na všechny kluky a holky, jak je hra baví. V takovém přístupu a nadšení, by jsme chtěli pokračovat i nadále. Doufáme, že na tohle utkání navážou i zítra ostatní kluci v přátelském utkání ve Vyškově. Příští zápas přivítáme na domácí půdě kluky z Drnovic a Knínic.

PROGRAM MLÁDEŽE NA DALŠÍ KOLO

Autor - Adam Přikryl