2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Přinášíme reportáž z víkendových utkání mládežnických týmu. Dorost zabral a povedlo se mu zvítězit, dobře si vedli i žáci. Hodnocení trenérů a program na další týden přinášíme v přehledném článku.

STARŠÍ DOROST
Svratka Brno - FK Blansko 2:4 (0:4)
Sestava: Pernica - Ščučka, Palacký, Kříž, Málek, Doležel, Jarůšek (C), Dujka, Gregor, Zouhar, Buš
Náhradníci: Tenora - Němec, Vládek, Doležal, Dračka, Doubek, Šebela
Střelec: Málek 2, Zouhar 2

Komentář trenéra Erika Miholy:
Naši starší dorostenci nastoupili k zápasu se Svratkou velice uvolněně a od první minuty bylo na hřišti jen jedno mužstvo, náš tým hrál velice uvolněně a s chutí. Díky skvělé aktivitě pohybu bez míče a výběru místa jsme si vytvořili velký tlak, který vyústil v pokutový kop. Ten proměnil Málek, další dvě branky přidal velice aktivní Zouhar a na poločasových 0:4 zvýšil opět Málek. Do druhé půle naši hráči nastoupili možná až moc uspokojení výsledkem a hráči domácích si i přes vyloučení dokázali vytvořit tlak a vstřelit branku. Tento moment byl zlomový pro další vývoj zápasu, najednou jsme se báli hrát, nedodržovali jsme věci, díky kterým naši hráči ovládli první poločas. Je velká škoda, že jsme soupeře pustili do zápasu, místo toho abychom si zápas herně pohlídali. V 68 minutě po nedorozumění naší defenzivy fauloval náš brankář útočníka soupeře a obdržel červenou kartu. Do branky musel teprve 14 letý František Tenora, který hned čelil pokutovému kopu. Soupeř svou šanci neproměnil a tak se stále hrálo nahoru dolů. Podobu konečnému výsledku dal i přes naše šance domácí útoční. Ze Svratky odjíždíme s důležitými třemi body, ale zároveň i s velkým zamyšlením. Hráči vědí, že málo chválím, ale dnes udělám změnu a pochválím je za první poločas, chtěl bych vyzdvihnout i výkon jednotlivce a to Matěje Ščučky, který za tento zápas zaslouží absolutorium a obrovský respekt.

MLADŠÍ DOROST
Svratka Brno - FK Blansko 3:7 (3:3)
Sestava: Tenora - Brázda, Šebela, Valenta (C), Doubek, Sedláček, Fojtík, Sedlák, Doležal,Vládek, Šulc
Náhradníci: Pernica - Jonáš, Klimeš, Kala, Dračka, Sýkora
Střelec: Vládek 3, Kala 2, Doležal, Doubek

Naše šestnáctka si rovněž užila první jarní výhru. Dobrým výkonem a obrovským mentálním progresem jsme dokázali zužitkovat herní převahu a hlavně využít naplno principů. Dobrou kombinací od našeho brankáře až po chladnokrevné zakončení našich útočníků, jsme celý zápas byly fotbalovějším týmem. Naši kluci se nebáli kombinovat a hrát odvážně, což nám v minulých zápasech chybělo. Herní odvaha a krásná uvolněná hra dala jasný směr, kterým se chceme vydat.