2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Další porce mládežnických utkání je za námi. Pojďme se společně podívat, jak se jednotlivým kategoriím dařilo v jedenáctém hracím týdnu.

8. října -

STARŠÍ PŘÍPRAVKA A:
RDR Akademie RX – FK Blansko A 13:5 (6:2)

Sestava: Jiří Berec – Zbyněk Bárta, Štěpán Blažek, Sebastien Bourghet, Jakub Kovář, Vladimír Kovář, Jakub Řehůřek, Bruno Strelička, Jakub Šebela, Max Šenkýř, Tobiáš Ťoupek, Adam Baláž, Sebastian Farník
Střelci: Bárta, Blažek, Kovář J., Kovář V., Bourghet

- 29. října -

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA A:
Drnovice – FK Blansko A 8:8 (8:8)
Sestava: Štěpán Hejč – David Hašek, Izabela Doudová, Jiří Hroza, Matyáš Janíček, Kryštof Pernica, Tobiáš Přikryl, Maksim Rudenko, František Slavík
Střelci: Hašek, Doudová, Hroza, Janíček, Pernica, Přikryl, Rudenko, Slavík

Knínice – FK Blansko A 2:5 (2:2)
Střelci: - Pernica, Janíček, Doudová, Přikryl, Hejč¨

Komentář trenéra Jiřího Hejče

Poslední podzimní kolo jsme odehráli na hřišti v Drnovicích. V prvním zápase nás čekali domácí fotbalisté z Drnovic. První zápas byl trochu nervózní a bylo vidět na našich hráčích jak se bojíme chodit do míče. Nakonec náš výkon přinesl nerozhodný výsledek 8-8. K druhému utkání jsme nastoupili ve stejné sestavě jen do branky šel Julián. Nervozita opadla a my jsme mohli vidět bojovný a odvážný výkon. Bylo vidět jak si kluci začínají věřit s míčem a mají obrovskou chuť hrát. Úsměvy na tváři a radost v očích byla pro trenéry největší odměna. Po zápase se trenéři rychle přesouvají do Brna na Starez Cup.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA A - STAREZ CUP:

Sestava: David Hašek, Tobiáš Přikryl, Šimon Poláček, Štěpán Hejč, Marek Orefice, Adam Zouhar, Tadeáš Jirků, Vít Bárta

Přikryl 2, Jirků

S dobrým pocitem, jak kluci a Izabelka odehráli ranní dva zápasy odjíždíme do Brna na turnaj s očekáváním copak nás asi čeká? A musíme říct že jsme odjížděli velice spokojeni.
První dva zápasy jsme odehráli herně velmi kvalitně,ale bohužel oba jsme prohráli. Řekli jsme klukům, ať si turnaj užívají a výsledky určitě přijdou. Jestli budem první nebo šestí, na to hledět a budem se snažit hrát naši hru. Po menší přestávce, kdy jsme čekali 3 zápasy na náš zápas, jsme šli do utkání. Kluci pokračovali ve své dobré hře. Rozehrávky od výborně chytajícího Davida byli fantastické. Bojovný výkon přinesl ovoce a máme první vítězství. Jako polití živou vodou jdeme do dalšího zápasu a opět hrajeme to, co chcem a vyhráváme i další zápas. Poslední zápas turnaje odehrajeme proti doposud neporaženému Ždáru. Myslím, že každý divák si tenhle zápas užil. Naši kluci do toho zápasu dali úplně vše (Šimon naražené koleno po souboji, Adam nakopnutý kotník po souboji). Po 15 minutách se kluci radovali z vítězství 3:1.To nám zaručilo konečné třetí místo a 9 bodů do druhého kola turnaje, který odehrajeme 18. prosince.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA B:
Knínice – FK Blansko A 6:6 (4:2)
Sestava: Libor Měšťan, Jan Štěpánek, Maxmilián Vašák, Dominik Krátký, Ondřej Kubalák, Matyáš Kocman, Vítek Pokorný
Střelci: Měšťan, Štěpánek, Vašík, Krátký, Kocman, Pokorný

Drnovice – FK Blansko A 11:13 (11:13)
Střelci: Měšťan 2, Štěpánek 2, Vašák 2, Pokorný 2, Krátký 2, Kocman 2, Kubalák

STARŠÍ ŽÁCI:
TJ Sokol Novosedly – FK Blansko 1:6 (1:2)
Sestava: Šimon Mackanič – Roman Fojtík, Jakub Janíček, Bruno Klimeš, Radek Malits, Jana Sedláčková, Sára Šebelová, Jan Šulc, Filip Feilhauer, Matyáš Matal, Ondřej Feilhauer
Náhradníci: Antonín Nečas, Adrian Šváb, Luboš Rychtařík, Daniel Kubík
Střelci: Janíček 3, Kubík, Feilhauer O., Šebelová

MLADŠÍ ŽÁCI :
TJ Sokol Novosedly – FK Blansko 1:5 (1:1)
Sestava: Lukáš Petříček, Šimon Beránek, Václav Kopka, Ondřej Šamalík, Theodor Strelička, Filip Nečas, Jan Kopka, Jakub Zouhar, Patrik Simek, Filip SLouka, Michal Zouhar
Náhradníci: Dominik Slouka, Sebastian Farník, Lukáš Valenta, Miroslav Čech
Střelci: Slouka, Simek, Zouhar, Valenta, Nečas

Komentář trenéra Radima Farníka

Zápas pro většinu z nás začal již v 5:45 hod, to když zazvonil budík, který si úplně nepřál slyšet nikdo z nás v sobotní ráno. Ale co už, jedeme do Novosedel. Věděli jsme, že jsme favoritem utkání, na které jsme byli připraveni. Již od úvodního hvizdu bylo znát, kdo by měl vstřelit gól v zápase jako první. Ano, konečně, ač to zní divně, jsme se prosadili až v 10. min., když Filip Slouka zavěsil na 1:0. Sérii neproměněných šancí (mimo jiné cca 8 rohových kopů) v podobě ostatních hráčů, potrestal jediný brejk domácího týmu v prvním poločase (27.min.),na který byl i Lukáš Petříček (odchytal celý zápas) krátký. Volat na hlavního rozhodčího (který se otočil zády k naší lavičce) ze všech sil počtvrté, že se jednalo o postavení mimo hru (3 m) mě přišlo již zbytečné. Hlavní téma našich borců v poločasové pauze bylo řešení postevení mimo hru domácího hráče, který vstřelil branku na 1:1. Samozřejmostí byl fakt, že pokud se budeme dívat dozadu, ovoce v podobě výhry neodvezeme. Kluky jsem pochválil za dosavadně předvedenou hru a zeptal se jich, v kolik ráno vstávali? Závěrem této debaty: JDEME NA TO!!! 4 minuty nato poslal svou levačkou Páťa Simek pozdrav domácímu gólmanovi v podobě přízemní nechytatelné střely. Na řadu dalších neproměněných šancí se již nemohl dívat Lukáš Valenta, který parádní střelou v 52.min. zvýraznil svůj předvedený výkon. O 3 minuty později se proháčkoval náš univerzál Filip Nečas a s přehledem uklidil míč do domácí brány - 1:4. A to nebylo vše, když se v 57. min. dostal k míči na vlastní polovině Míša Zouhar (dnes náhradní gólman) a jako Milan Baroš (ve svých nejlepších létech) zařadil a střemhlav se řítil přes 3 bránící hráče největší možnou rychlostí před soupeřovu branku. Když v poslední okamžik propíchl míč bodýlkem pod domácím gólmanem, vypuklo doslova šílenství všech hráčů v podobě přání Míchalovi vstřelit v dnešním utkání gól. I Lukáš Petříček (gólman) běžel přes celé hřiště ,aby si s Míšem plácnul. Dnes to byl týmový výkon, který rozhodl o našem vítězství v nelehkém utkání dobývání domácí svatyně, ve které doslova čaroval gólman Hušek. Děkujeme rodičům i fanouškům (starší žáci) za podporu a přízeň, která v průběhu celého utkání dodává energii našim borcům k podávání nejlepších výkonů.

- 30. října -

STARŠÍ DOROST:
FK Blansko - MSK Břeclav 1:3 (1:2)
Sestava: Adam Pernica – Lukáš Málek, Tomáš Farník (87. Kovář), František Dujka, Patrik Palacký, Marek Doležel, Robin Jarůšek (65. Vládek), Ondřej Farník, Miroslav Kala (65. Dračka) , Vladislav Němec, Dominik Zouhar
Náhradníci: Kryštof Kovář, Viktor Petržela, David Dračka, Adam Vládek
Střelci: Němec

MLADŠÍ DOROST:
FK Blansko - MSK Břeclav 5:0 (3:0)
Sestava: Viktor Petržela Martin Sedláček, Adam Vládek (65. Kala), David Dračka (65. Kunc), Jan Brázda, Ondřej Badal, David Sedlák, Matyáš Barák (59. Ondra), Ondřej Feilhauer, Jakub Valenta, Jakub Janíček
Náhradníci: Lukáš Ondra, Miroslav Kala, Vladislav Němec, Jan Kupka, Marek Doležel, Petr V8lek, Jakub Kunc
Střelci: Bárta 2, Kovář V. 2, Berec, Blažek, Bourghet, Kovář J., Řehůřek, Šenkýř, Strelička