3:0

Karviná B

3

0

Přinášíme Vám další porci výsledků mládežnických kategorií včetně programu na následující týden.

Trenér starších žáků, Radim Farník, k poslednímu utkání sezóny:

Od úvodních minut nás soupeř nepouštěl za polovinu hřiště a důrazem, bojovností a rychlosti tlačil naše hráče do úzkých. Už v první minutě o sobě dal vědět nejlepší střelec soutěže Martin Hána a přesnou střelou k tyči rozvlnil síť Mackaničovi brány. Naši kluci se snažili svou kombinaci prosazovat přez urostlého soupeře, ale nebylo v našich silách v mnoha případech tvrdé souboje ustát. A tak ve 27 minutě opět udeřil Hána a navýšil skóre na 2:0. Minutu do konce první půle ještě skóroval na 3:0 durazný Pavlas. Do druhé půle jsme nastoupili bez "zkušené" stoperské dvojice Matal- Mikulášek (menší zranění). Kluci bojovali jak se dalo a odměnou pro ně byl ve 45. minutěpokutový kop po zahrání rukou domácího hráče ve vápně. Míč si postavil sebevědomý Žáček, ale stav skóre na 1:3 se neměnil. Míč orazitkoval pouze břevno domácího gólmana. Pět minut na to poslal míč do naší sítě opět Hána - 4:0. A to nebylo vše, kanonýr se opravdu na svůj poslední zápas v žákovské kategorii dobře vyspal a přidal další dva góly již na 6:0. Chválím naše kluky za bojovnost a snahu dodržovat herní principy i když jsme se gólově neprosadili.

Trenér mladší přípravky C, Libor Stloukal, ke konci sezóny:

7. 6. 2024 jsme na domácím hřišti sehráli poslední zápas této sezóny proti výběru Knínic. Bylo krásné slunečné počasí, které přilákalo hodně diváků. Herně se nám moc dařilo, a tak jsme porazili soupeře 13:1. Branky vstřelilo více hráčů, což je pozitivní signál do příští sezóny, sebevědomí hráčů roste a je zde snaha si přihrávat. Oceňujeme soupeře, že hrál a rval se o míč do posledních sil, byť prohrával. Branky vstřelili: Stloukal 3x, Pelikán 2x, Hroza 1x, Koltán 2x, Bilgun 4x, Tullip 1x. Tentýž den jsme ještě sehráli přátelský zápas s předpřívkou Blanska a s Knínicemi. Dětem se ze hřiště vůbec nechtělo a bylo vidět, že je hra baví.