1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Rosice

Přinášíme vám tradiční souhrn výsledků blanenských mládežníků z uplynulého týdne a zároveň i zápasový program tohoto týdne. Komentáře trenérů naleznete níže v článku.

Komentář trenéra Radima Farníka k utkání starších žáků proti Ratíškovicím
S prvním týmem tabulky jsme špatně nezačali a snažili se dostávat na polovinu soupeře, kde jsme hledali skulinky k hostujícímu golmanovi. Už v 7. minutě se šikovně dostal do vápna Simek, který byl jasně faulovaný. K pokutovému kopu se postavil náš kapitán Valenta a poslal nás chladnokrevně do vedení - 1:0. Soupeř se ale nevzdával a postupně začal přidávat na otáčkách. Výsledkem byly standardní situace, které jsme ubránili a Petříček tak držel čisté konto. V první půli bylo vidět několik povedených akcí na obou stranách a utkání odpovídalo danému postavení obou týmů v tabulce krajské soutěže. Druhý poločas nás začal dostávat soupeř pod tlak, ze kterého jsme se jen těžko dokázali vymanit. Výsledkem byl po našem faulu trestný kop. Petřícek si postavil ve 41.minutě zeď, současně i hostující Vrbovský míč z poza velkého vápna. Zahraný trestný kop v úrovni pasu směrem do naší zdi nebyl příliš prudký, i přez to se ale dostal míč do naší sítě, když se naši dva hráči ve zdi otočili snad bokem a vytvořili tak dostatečnou mezeru, kterou míč čistě proletěl - 1:1. Soupeř byl jako politý živou vodou a bylo ho plné hřiště. My se ale nevzdávali a vytvořili si největší šanci v minutě 57. minutě, když po standardní situaci zakončoval Zouhar, ale bravůrní zákrok golmana Šimečka nám oslavu gólu nedopřál. Hned o 2 minuty později jsme při rozehrávce a vysokém napadání soupeře zazmatkovali a pro kanonýra Dominika Vařáka nebyl problém poslat míč do naší brány - 1:2. V závěru zápasu jsme již neměli sílu a musíme zkousnout první porážku v podzimní části naší soutěže. Dalším naším soupeřem je Hodonín (2. tým tabulky), zápas sehrajeme v neděli 13.10.2024 na hostující půdě od 10:00 hod.

Komentář trenéra Pavla Rajtšlégra k utkání mladších žáků proti Ratíškovicím
Branky: Matyáš Zouhar 4x, Sebastian Farník 3x, Jakub Kovář 1x, Jakub Ženatý 1x, Vojtěch Moravec 1x

První říjnovou sobotu sehráli mladší žáci povedený zápas se soupeřem z Ratíškovic. Na hráčích bylo vidět plnění dvou základních principů naší hry a to radosti ze hry a s tím spojeného vynaloženého úsilí. Dařilo se i i prolínání jednotlivých řad a postů. Těch hráči za zápas vystřídali více. S potěšením trenéři slyšeli i pokyny hráčů na hřišti - tam nemůžeme, tam je to zacpané, zkusíme to jinudy. Kluci tímto přenesli svoje poznatky z tréninků i do zápasu a přesvědčili se o tom, že jsou sami schopni najít cestu k překonání soupeřovi obrany. Rádi bychom touto cestou vyzdvihli i výkon brankáře Jirky Berce především v rozehrávce.