1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Start Brno

Přinášíme vám výsledky zápasů blanenských mládežníků včetně programu blížících se utkání. K zápasům starších žáků tradičně poskytl komentář trenér Radim Farník.

Komentář trenéra Radima Farníka k utkání proti Rosicím:

Středeční zápas jsme na perfektně připraveném pažitu nezačali úplně podle našich představ. Domácí tým nás překvapil vysokým napadáním a presingem, který kluci nečekali a nejednou musel náš gólman zasahovat. Postupem času jsme se začali dostávat do hry a být minimálně vyrovnaným soupeřem. Největší naši šanci měl v prvním poločase Simek, ale svým samostatným nájezdem síť nerozvlnil a nechal tak vyniknout domácího brankáře. Ale i náš gólman Petříček se nenechal zahanbit a samostatný nájezd soupeře také vyrazil a podržel náš tým do poločasu s nulou v zádech. Do druhé půle jsme nastoupili dobře nastavení s chutí strhnout výsledek v náš prospěch. Hned v úvodní minutě agilní Simek pronikl až na hranici velkého vápna a svůj další nájezd k naší smůle neproměnil. Soupeře jsme postupně začali přehrávat a vytvořili si několik příležitostí, zejména standardních, které jsme bohužel nedokázali dostat do prostoru, ze kterého branky padají. Z Rosic tedy odjíždíme s nulou v zádech bez vstřelené branky.“

Komentář trenéra Radima Farníka k utkání proti Boskovicím-Letovicím:

Druhý anglický týden v řadě (5. zápas během 15 dnů) jsme dovršili na našem hřišti ve znamení derby proti Boskovicím. Od úvodních minut bylo znát, jakým stylem hry chce každý tým dosáhnout výsledku s bodovým ziskem. My se pokoušeli přejít na polovinu soupeře kombinační hrou, soupeř naopak jednoduchými nákopy od gólmana, připomínající svou postavou staršího dorostence (dorazový ročník), který posílal své projektily hrubo za polovinu hřiště. V úvodních minutách to byli hosté, kteří se dostávali za naši obranu a Petříček musel několikrát zasahovat. Postupem času jsme ale hru Boskovic eliminovali a dostávali se častěji na soupeřovu polovinu. Naše první větší šance ve 20. minutě skončila gólem, když Křivánek chytrou uličkou poslal míč Feilhauerovi a ten z prostoru penalty poslal nechytatelnou bombu do šibenice - 1:0. O 10 minut později opět Křivánek vybídl tentokrát Slouky, který zakončil svoji šanci s chladnou hlavou jako Thierry Henry v nejlepších letech a navýšil naše vedení na 2:0. Ve druhé půli jsme nenechali nic náhodě a s chutí a nasazením pokračovali v naší hře. Odměnou byl ve 41. minutě gól, o který se postaral Simek - 3:0. Držení míče bylo na naší straně a po akci v 64. minutě Šamalík-Křivánek-Simek jsme navýšili rozdíl branek již na 4. Závěr utkání si užívali kluci do poslední minuty a s chutí pak i svůj vítězný pokřik. Rádi bychom poděkovali Restauraci Myslivna, která byla naším sponzorem pro tohle utkání a dodala našim klukům vítězný nápoj!

Komentář trenéra Libora Stloukala k přehledu Mladší přípravky A a B:

Tuto sezónu jsme zahájili 20. 8. 2024, kdy se uskutečnil náš první trénink. Do konce srpna jsme trénovali 2x týdně, byla úmorná vedra. Sehráli jsme k tomu přípravné zápasy s Lipovem, dále Ostrovem u Machochy a mladší přípravkou C. První zápas jsme sehráli 7. 9. 2024 zde v Blansku proti výběru Olomučany/Babice a Blansku C s následujícím výsledkem:

Blansko A proti Olomučanům/Babicím 20:1
Branky: Hroza 1x, Šmída 1x, Švec 5x, Vychodil 9x, Pelikán 3x, Löffelmann 1x

Blansko A proti Blansku C 15:1
Branky: Šmída 2x, Švec 4x, Vychodil 4x, Pelikán 5x

Blansko B proti Olomučanům/Babicím 4:9
Branky: Stloukal 1x, Němcová 1x, Kisela 2x

Blansko B proti Blansku C 9:9
Branky: Stloukal 1x, Kisela 3x, Mánek 3x, Němcová 2x

Velké poděkování hráčům všech týmů, rodičům i trenérům.