1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Rosice

Start Brno

27.10.2024 | 14:30

Rosice

Start Brno

27.10.2024 | 14:30

Přinášíme vám výsledky zápasů blanenských mládežníků včetně programu blížících se utkání. Sezónu zahájil blanenský dorost, kterému se v Jihlavě výsledkově nedařilo. Šanci na reparát budou mít dorostenci v sobotu na stadionu v Mlýnské ulici proti Pelhřimovu. K zápasům v Jihlavě se vyjádřil trenér Erik Mihola.

Komentář k zápasu st. dorostu:

„První mistrovský zápas s Jihlavou přinesl asi nejkvalitnějšího soupeře, kterého jsme za mého působení u dorostu potkali. Naši hráči ovšem zanechali velký dojem v rámci hry. Ač byl výsledek jednoznačný, herně jsme určitě nezaostávali a troufnu si říct, že individuálně jsme soupeře předčili. Byl ovšem vidět velký rozdíl v rychlosti a soubojích, kde nás domácí mužstvo předčilo. Je velká škoda, že v dorostenecké divizi není víc týmů, které by chtěly hrát otevřený fotbal. Letošní sezónu budeme opět sázet na hráče ročníku 2007 a 2008, ke kterým by se v zimě měli přidat ti nejlepší hráči 2009. Ti nejlepší z ročníku 2007 se posunou do mužských soutěží.“

Komentář k zápasu ml. dorostu:

„Pro naše mladé hráče to byl až moc tvrdý začátek soutěže. Kluci, kteří loni zachraňovali KP žáku, si to v prvním kole rozdali proti hráčům, jenž loni hráli Žákovskou ligu, a rozdíl byl opravdu značný. Musím ale naše mladé pochválit za přístup k celému zápasu, kdy jsme chtěli hrát a bylo vidět, že jsou naši hráči dobře nastaveni směrem k procesu učení. Myslím si, že postupem času se jejich výkony budou zvedat.“

Autor: Zdeněk Veselý ml.