1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Start Brno

Přinášíme vám tradiční souhrn výsledků blanenských mládežníků z uplynulého týdne a zároveň i zápasový program tohoto týdne. Komentáře trenérů naleznete v článku na webu.

Komentář trenéra Jana Křivánka k utkání starších žáků proti Hodonínu B

V neděli dopoledne jsme zavítali do Hodonína, kde nás kromě komárů přivítalo bahnité a značně nerovné hřiště v areálu FC Nesyt Hodonín. Do zápasu jsme se pokusili vstoupit s ohledem na naše herní principy. Bohužel se nám tento záměr dařilo naplňovat jen částečně. Měli jsme problémy s agresivní hrou soupeře, stavem hřiště, malou odvahou i nepřesností v naší kombinaci. Přesto, že měl soupeř více ze hry, tak se do velkého tlaku nedostal a branky, které jsme v první půli obdržely, pramenily spíše z našich nevynucených chyb. V druhé půli jsme se již lépe vyrovnávali s agresivní hrou soupeře, snažili se o větší herní odvahu, ale nepřesnosti v kombinaci nás stále brzdili v našich akcích. Právě naše snaha o větší fotbalovost přivedla soupeře k třetímu gólu. Po této brance soupeř ustoupil částečně od své agresivní hry, což vedlo k snazšímu rozvíjení našich akcí. Po jedné z nich jsme pak snížili na konečných 1:3. V závěr jsme mohli zápas i více zdramatizovat, když jsme nastřelili 2x břevno. Domnívám se, že si jako trenéři z Hodonína odvážíme kromě prohry i řadu podnětů jak do tréninkového procesu, tak i k mentální stránce výkonu. V případě hráčů věřím, že se nabyté zkušenosti zúročí v dalších zápasech.

Komentář trenéra Pavla Rajtšlégra k utkání mladších žáků proti Hodonínu B
V dalším mistrovském zápase jsme narazili na družstvo Hodonína. Zápas se hrál na kluzkém travnatém hřišti, jehož povrch ztěžoval práci s míčem i kombinaci. Našemu družstvu chvíli trvalo, než si zvyklo na rychlé tempo soupeře, které nám především v prvním poločasu narušovalo naši snahu o kombinaci a šířkovou hru. Oko trenérů i diváků naopak potěšily kolmé přihrávky na nabíhající hráče, kteří se dovedli vyhnout postavení mimo hru. Z těchto akcí padly i naše branky. Ve druhém poločase jsme zpřesnili kombinaci a byli i více na míči. Nebezpečný byl ale díky své rychlosti a individuální kvalitě i soupeř. Za vyzdvihnutí určitě stojí i krásný gól Seby Farníka, který přehodil z půlky hřiště vyběhnutého brankáře a dal vzpomenout na gól Patrika Schicka na mistrovství Evropy.