1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Start Brno

Přinášíme vám tradiční souhrn výsledků z uplynulého týdne blanenských mládežníku a zároveň i zápasový program tohoto týdne. Součástí jsou reportáže z utkání mladších přípravek od trenérů Libora Pelikána a Libora Stloukala. Nechybí ani komentář k zápasu starších žáků od Radima Farníka.

Komentář trenéra Radima Farníka k utkání starších žáků v Lednici:

Utkání jsme odehráli na umělé trávě, jejíž rozměry byly na hraně regulérnosti. I tak jsme se snažili vytvářet prostor pro naši hru, která pro nás byla na malém hřišti ve všech řadách komplikovaná. Kluci ale našli recept a postupem času začali mít míč pod kontrolou a začali si vytvářet brankové příležitosti. Tu svoji první proměnil v 18. minutě Křivánek, když svým důrazem ve vápně prostřelil napodruhé vše, co mu stalo v cestě - 1:0. O pět minut později po rohovém kopu Žáčka, navýšil naše vedení hlavou Feilhauer - 2:0. Tentýž hráč pečetil přízemní střelou ve 33. minutě poločasový výsledek na 3:0 v náš prospěch. Ve druhé půli měli míč na kopačkách převážně naši hráči a navyšovali skóre zápasu v pořadí: Simek 2x, Křivánek, Moravec. Pozitivní pro nás bylo, že jsme se dokázali vyrovnat s menším hřištěm a trpělivou hrou dokázali soupeře přehrát. Výsledkem bylo pěkných 7 branek a čisté konto v zádech Petříčkovi branky. Další utkání odehrajeme na domácí půdě proti prvnímu týmu v tabulce FK Baníku Ratíškovice, a to v sobotu 5.10.2024 od 10:00 hod.“

Mladší přípravka A

Dne 26.9.2024 sehrála mladší přípravka Blansko A v dalším kole 2 ligové zápasy s Boskovicemi-Letovicemi U9 a U8. V prvním utkání jsme vyhráli 17:5. Chlapci hráli s chutí, velmi dobře si počínali v obraně i útoku. Tvořili kombinace a často přečíslovali soupeře a několikrát se ocitli sami před brankářem. V obraně i přes napadání soupeře nekazili rozehrávku. I v druhém zápase proti Boskovicím-Letovicím U8 naši chlapci dominovali a vyhráli v poměru 11:3.

Výborný individuální výkon v obou zápasech předvedli Karel Mančík - 8 branek, Adam Švec - 6 branek, Jakub Jelínek - 5 branek a Jakub Vychodil - 5 branek.

Trenér Libor Pelikán

Mladší přípravka B

Mladší přípravka Blansko B se utkala s týmem Boskovic, a to U9 a U8. Zápas proti týmu Boskovic U8 se nám vůbec nepovedl, špatně jsme se pohybovali po hřišti, a proto jsme prohráli 17:2. Hráči to špatně nesli, ale to tak prostě bývá, nemůžeme vyhrát všechno.

Branky: Stloukal 1x, Němcová 1x

Druhý zápas mladší přípravky B proti týmu Boskovic U9 byl již po provedených změnách podstatně veselejší, vyhráli jsme 9:7. Po dohodě s dětmi, že zkusíme zápas vyhrát, jsme posledních 5 minut nestřídali, zápas se nám podařilo nejen vyrovnat, ale i vyhrát. Všichni střídající hráči fandili, což hodně pomohlo a bylo vidět, že je hra baví.

Branky: Stloukal 3x, Němec 2x, Zeman 1x, Petr Stejskal 3x

Poděkování všem našim hráčům a rodičům za jejich podporu!