1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Rosice

Start Brno

27.10.2024 | 14:30

Rosice

Start Brno

27.10.2024 | 14:30

Přinášíme vám výsledky zápasů blanenských mládežníků včetně programu blížících se utkání. Oba dorostenecké celky zvítězily s Pelhřimovem a v příštím kole zajíždějí do Rosic. Soutěžní ročník odstartují o víkendu starší a mladší žáci zápasy s Břeclaví. Komentář zápasů s Pelhřimovem včetně jejich hodnocení provedl trenér Erik Mihola (čtěte níže).

FK Blansko U19 - FK Maraton Pelhřimov U19 5:1 (3:0)

Sestava: Petržela - Nejezchleb, Šcučka (C), Fojtík - Brázda, Müller, Němec, Doubek - Setnička, Doležal, Valenta
Náhradníci: Šulc, Badal, Sedláček, Ambroz, Sedlák

Komentář trenéra Erika Miholy:
Ve druhém zápase jsme na domácí půdě přivítali hráče Pelhřimova. Prvních 15 minut bylo vyrovnaných, naši hráči se pomalu dostávali do tempa, trošku nám vázla přesnost a kvalita v kombinaci. První velkou příležitost měl domácí Doležal, jenže při postupování na branku nezachoval klid a netrefil branku. Ve 25. minutě si na standardní situaci zahrávanou Doubkem naskočil Ščučka a poslal domácí do vedení. O 4 minuty později se po kombinaci na levé straně ocitl sám před brankářem Doubek a střelou na zadní tyč poslal domácí do dvoubrankového vedení. Ve 40. minutě vyšel náramně signál, kdy Doležal dohrál akci a byl odměněn brankou na 3:0. Do druhé půle měl náš tým pomalejší rozjezd a soupeř toho využil, když v 59. minutě propálil hostující útočník brankáře Petrželu. Naši hráči tak museli přidat. V 63. minutě zvýšil na 4:1 opět hlavou Ščučka a v 70. minutě upravil na konečných 5:1 Doležal.

Hodnocení trenéra:
„Naše hra dnes byla rozdělena na 5 částí, prvně jsme se dostávali do tempa, od 15. minuty jsme kontrolovali hru a zároveň byli nebezpeční směrem dopředu, do druhého poločasu jsme šli s třígólovým polštářem, ovšem ve druhé půli jsme se opět pomalu rozjížděli a obdrželi zbytečný gól. Po obdržené brance jsme opět převzali otěže zápasu a postupně přidali další 2 branky. Od 70. minuty už jsme zápas spíše dohrávali a to mě mrzí. Chtěl bych, aby se kluci dokázali vydržet koncentrovat 90 minut. Škoda, že jsme na konci polevili v úsilí. Tohle musíme do příštích zápasů zlepšit.“

FK Blansko U17 - FK Maraton Pelhřimov U17 4:1 (3:1)

Sestava: Hruška - Sommer (C), Tenora, Dočekal - Klimeš, Svoboda, Fuxa, Závodník, Novotný - Šváb, Skoták
Náhradníci: Terer, Setnička, Fojtík, Petržela

Komentář trenéra Erika Miholy:
Do zápasu nastoupil v brance zapůjčený Vojta Hruška z Žijeme Hrou (ročník 2010), v obraně zraněný brankář Tenora a na lavičce byl do hry připraven další brankář Petržela. Hostující mužstvo na začátku působilo živěji a ve 3. minutě po nastřeleném centru šlo do vedení. Naši mladíci se postupně soupeři vyrovnali a ve 32. minutě srovnal Klimeš, tempo začalo diktovat naše mužstvo a soupeř nestíhal. Dobrý pohyb našich hráčů dělal hostům velké problémy. Ve 44. minutě přehodil opět Klimeš brankáře Pelhřimova a šli jsme do vedení, pojistku přidal po akci Klimeše Šváb a upravil poločasový výsledek na 3:1. Ve druhém poločase soupeř prakticky neohrozil naši branku, a to díky skvěle pracující obraně a mladému brankáři Hruškovi. V 84. minutě už soupeřova obrana rezignovala a na konečných 4:1 upravil Tenora.

Hodnocení trenéra:
„Před zápasem jsme řešili pozici gólmana, protože se zranil Tenora, Petržela chytal za U19 a Mackanič je dlouhodobě zraněný. Naštěstí jsme se domluvili na zapůjčení talentovaného Hrušky, který si počínal velice klidně. Naši mladíci hráli od 1. do 90. minuty přesně to, co chceme hrát. Práce hráčů, kteří teprve začínají v dorostu a jsou i menší než soupeři, je skvělá. Máme osu hráčů ročníku 2008, z toho hráli oba brankáři v poli a Tenora dal i branku. Speciálně velká poklona za výkon Brunovi. Celou přípravu podával dobré výkony, dali jsme mu více volnosti směrem dopředu a zatím se to vyplácí. Příští týden se objeví v U19 a doufám, že jeho výkon bude mít vzestupnost.“

Autor: Zdeněk Veselý ml.