B l a n s k o - Další ročník halového turnaje Z-Model Cup, halového turnaje starších žáků, se konal v sobotu 16. 2. v hale TJ ČKD Blansko.
Turnaj měl kvalitní obsazení a v každém zápase se bylo na co dívat. Domácí hráči tentokrát nepředváděli to, na co jsme u nich zvyklí a po nepřesvědčivých výkonech po celou dobu turnaje obsadili konečné 6. místo. Za ostatními zaostávali zejména v nasazení a pohybu s míčem i bez míče a tentokrát jim až na výjimky chyběla i větší bojovnost. Jediný uspokojivý výkon podali v utkání proti týmu Prostějova.

Tímto turnajem starší žáci zakončili halovou část zimní přípravy a nyní je již čeká venkovní příprava a v březnu série přípravných utkání.

Výsledky turnaje:

Základní skupina:
FK Blansko - MKZ Rájec-Jestřebí 1:0
Branka: Šmerda

FK Blansko - Tatran Kohoutovice 2:3
Branky: Študent 2

FK Blansko - SK Líšeň 1:2
Branka: Študent

Utkání ve skupině o 5. - 8. místo:
FK Blansko - 1. SK Prostějov 5:1
Branky: D. Zmeko 2, Šmerda, Gregor, Kadlec

Utkání o konečné 5. místo
FK Blansko - Tatran Starý Lískovec 1:4
Branka: Šmerda

Konečné pořadí turnaje:
1. MFK Vyškov 99
2. Tatran Kohoutovice
3. Sokol Protivanov
4. SK Líšeň
5. Tatran Starý Lískovec
6. FK Blansko
7. 1. SK Prostějov 99
8. MKZ Rájec-Jestřebí

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jakub Klvač z Vyškova, nejlepším brankářem jeho spoluhráč Adam Forro a nejlepším střelcem David Kunc z Rájce.

FK Blansko: Holík - Feik, Študent, Kala, Šustr - D. Zmeko, Šmerda, Gregor, Kadlec, Šenkeřík

Kompletní výsledky Z-Model Cupu 2013