Karviná B

Karviná B

Další dvě změny v kádru blanenského týmu. Z Prostějova přichází Karel Spáčil, opačným směrem putuje Gouamene Sosthene Dano.

Další potvrzenou posilou blanenských fotbalistů je Karel Spáčil. Devatenáctiletý střední záložník je odchovancem 1. SK Prostějov a na podzim nastupoval v Krajském přeboru Olomouckého kraje za SK Lipová. Karel v přípravných duelech prokazoval skvělý přehled ve hře a jeho silnější levá noha je zároveň hrozbou pro soupeřovu obranu, když se v posledních dvou duelech hned třikrát zapsal do střelecké listiny. Do Blanska přichází na hostování do 30.6. 2023 z Prostějova.

Ať se Ti v Blansku daří, Karle!

Blanenský klub současně opouští tahoun záložní řady Gouamene Sosthene Dano. Hráč z Pobřeží Slonoviny přestoupil do Blanska v létě ze Staré Říše, ihned si vybojoval místo v základní jedenáctce a patřil k oporám mužstva. Svými výkony upoutal pozornost klubů z vyšších soutěží a po konci podzimní části odešel na testy do druholigového Prostějova. Zimní přípravu sice zahájil v Blansku, zástupci Prostějova ale později kontaktovali vedení klubu a ke včerejšímu dni byl jeho přestup dotažen.
Čtyřiadvacetiletý Dano za Blansko nastoupil v MSFL k 16 utkáním (1341 minut), vynechal tedy pouze jediný zápas kvůli karetní trestu.

Dano, děkujeme Ti za odvedenou práci a přejeme Ti mnoho štěstí v dalších fotbalových krocích!

Autor: Zdeněk Veselý ml.