První potvrzenou letní posilou je brankář Marek Kalina, který přichází na půlroční hostování z Uničova. Čtyřiadvacetiletý brankář loni v dresu Uničova naskočil do 12 duelů MSFL. Marek prošel mládežnickými výběry olomoucké Sigmy a mimo Uničov působil také v Nových Sadech, 1. HFK Olomouc a Frýdku-Místku. O své dojmy z nového působiště se s námi podělil v následujícím rozhovoru.

Jak se Ti zatím v Blansku líbí, co říkáš na kvalitu tréninků?

V Blansku se mi hodně líbí. Myslím si, že mě kluci v kabině přijali dobře. Se všemi si rozumím, ale ještě se samozřejmě musíme více poznat. Kvalita tréninků je s ostatními třetiligovými týmy nesrovnatelná, zejména brankářské tréninky s trenérem Pitákem. Jeho brankářské tréninky jsou přinejmenším srovnatelné s ligovými tréninky brankářů. Tréninky s týmem mají také vysokou kvalitu. Jsou dlouhé, kvalitní, pracuje se v rychlosti a ve vysoké intenzitě. Baví mě to.

Jak vyházíš se svým parťákem z brankoviště Petrem Nešetřilem?

S Peťou si rozumíme. Přijal mě tu jako jeden z prvních a vysvětlil mi, jak to tu chodí. Peťa je hodný, super kluk a myslím si, že nám to spolu bude fungovat.

S jakými cíli do Blanska přicházíš?

Jako každý jiný brankář jsem přišel proto, abych se popral o místo brankářské jedničky. Chci chytat, uhrát s týmem dobré výsledky a posunout se dál v kariéře.

Jak vidíš šance týmu v následujícím ročníku MSFL?

Když jsem viděl poslední zápas s Rosicemi, které před tím porazili druholigový Prostějov, tak si myslím, že je reálné hrát do 7. místa v tabulce. Kvalita v týmu určitě je a věřím, že body uhrávat budeme.

Tvůj fotbalový cíl?

Dostat se co nejvýše (úsměv).

Děkujeme za rozhovor a ať se Ti v Blansku daří, Marku!