R u d i c e / B l a n s k o - Neobvyklý start sezóny 2013/14 mají za sebou fotbalisté FK Blansko. Namísto přípravného utkání se v rámci předkola poháru České pošty utkali po třech dnech přípravy v ostrém soutěžním utkání s Dostou Bystrc, které podlehli 0:1.
I když Blanenští nastoupili v silně kombinované sestavě a bez klasického hrotového útočníka, hodnotil kapitán Radim Bubeníček přístup všech hráčů velmi pozitivně. „Objektivně musím uznat, že Bystrc byla lepší, měla více vyložených šancí. Ke konci jsme tam ale měli pár závarů, bohužel k vyrovnání jsme se nedopracovali. V penaltách už by to byla loterie. Myslím si, že Bystrc postoupila zaslouženě. My jsme neměli nikoho na střídání. Sestava se látala, jak se dalo. Nastoupili dorostenci i kluci z B týmu. Za jejich přístup bych jim chtěl poděkovat, protože utkání odmakali. Teď už je na vedení, jak se s tím popere. Podle mě je nedůstojné takto odehrát pohárové utkání a mrzí mě to i vůči divákům,“ naráží blanenský kapitán na nevyřízené registrace a nízký počet hráčů, kteří byli pro zápas s Bystrcí k dispozici. Vždyť na lavičce byl připravený pouze zaskakující druhý brankář Martin Malits.

Lídr blanenské kabiny byl v 10. min. velmi blízko ke vstřelení vedoucí branky, když jeho trestný kop skončil na tyči a vzápětí po vyražené střele Kopeckého orazítkoval Buchta břevno. „Velká škoda, že to tam nespadlo. Třeba by Bystrc znervózněla a zápas by vypadal jinak. Na to se ale nehraje. Peťa Šíp to pak šťastně trefil z trestňáku. Měli jsme využít i ty závary na konci utkání. Soupeři tak musím pogratulovat k postupu,“ uzavřel hodnocení utkání sportovním gestem Radim Bubeníček.

Každé utkání proti Blansku je hodně pikantní pro trenéra Bystrce Michala Kuglera, který ještě před rokem seděl na jeho lavičce. Nyní stál poprvé v soutěžním utkání na opačné straně barikády a z pohárové bitvy vyšel jako vítěz. „Utkání mělo přátelskou atmosféru. Oba týmy nemohly nastoupit v kompletní sestavě, čemuž také odpovídalo dění na hřišti. Klidně jsme mohli prohrávat, nakonec jsme dali alespoň jeden gól, zaplať pán bůh za to. My jsme asi měli v sestavě víc hráčů, kteří budou nastupovat v divizi, než Blansko. Věřím tomu, že do začátku soutěže se Blansku podaří dat tým dohromady a bude hrát v divizi důstojnou roli,“ hodnotil trenér Dosty.

Vítězství nad bývalými svěřenci bude jistě Michala Kuglera něco stát. „Do kabiny mají kluci odměnu slíbenou. O to ale až tak nejde. Já jsem kromě tří utkání, kdy hrajeme proti Blansku, jeho fanouškem a dění v klubu pozorně sleduji. V Blansku bydlím a ke klukům mám velice osobní vztah. Je to paradoxní, ale asi i větší, než k mým současným svěřencům, které samozřejmě znám kratší dobu,“ vysvětluje.

Po postupu přes Blansko čeká Dostu v prvním kole poháru České pošty utkání s divizními Otrokovicemi. Pokud by se brněnskému celku podařilo proklouznout až do 3. kola, zavítala by na stadion u zoologické zahrady pražská Slavia. „Pokud budeme zdraví a štěstí nám půjde naproti, tak se chceme v poháru dostat co nejdál, ale ne za cenu toho, že by to narušilo přípravu. My poctivě trénujeme 5krát týdně a důležitá je pro nás především mistrovská sezóna. Pokud by to však vyšlo a my měli tu čest Slavii doma přivítat, byla by to velká odměna naší práce a také odměna pro naše fanoušky,“ uzavřel Michal Kugler.