3:0

Karviná B

3

0

Ve druhém utkání přípravy čekal na Blansko duel s Bohunicemi. Blansko v sestavě s testovanými mladíky otevřelo skóre zápasu, kdy se po pěkné akci prosadil Studený. Další šance zůstaly nevyužity a Bohunice povedenou střelou Burčíka do poločasu srovnaly. Ve druhém poločase měli hosté více šancí ke skórování a po zásluze se v 63. minutě ujali z penalty vedení. Blanenští měli v závěru obrovskou šanci na srovnání, ale Studený v šanci tentokráte neuspěl. Po výsledku 1:2 se tedy z vítězství radovali fotbalisté Tatranu.

přátelské utkání , 15. července 2023, FK Blansko - TJ Tatran Bohunice

1:2

1:1

TJ Tatran Bohunice

Branky: 14. Studený - 40. Burčík, 63. Šmerda (pen.)
Rozhodčí: Burgr - Ježek, Korčák

Kubica (46. Mikeš) - Pačovský, Kamenský, Zbožínek, Ryšavý - Kocůrek - Málek, Studený, Psota, Foltýn - Zouhar
Střídali: Černý, Šíp, Šedivý, Partl

1. pololočas: Formánek - Martinek, Krejčí, Suchý, Bednář - Doubravský, Koreň, Tipoas, Kokorský, Ševčík - Burčík
2. poločas: Kunický - Podzámský, Král, Souček - Trtek, Šmerda, Řeřucha, Kokorský, Stambolidis - Sehnal, Novotný
Trenér: František Schneider

Do utkání s Bohunicemi nastoupila značně odlišná sestava oproti středečnímu zápasu s Vyškovem. Šanci ukázat se dostali testovaní hráči, navrátilci z hostování, ale také dorostenci Málek se Zouharem.

Jako první zahrozilo domácí Blansko a v 11. minutě po hlavičce obránce Zbožínka skončil míč na břevně. O 3 minuty později už se blanenští mohli radovat. Povedenou individuální akcí se prezentoval Simon Studený, jenž se zbavil dvou protihráčů a střelou k pravé tyči otevřel skóre zápasu – 1:0. Na druhé straně se dostal k zakončení Ševčík, Kubica míč bez problému pokryl. V 16. minutě napřáhl ke střele zpoza vápna Psota a míč směřující pod břevno vytáhl Formánek na roh.

Ve 21. minutě našel Ševčík přesným centrem Burčíka, bohunický forvard ovšem v dobré pozici branku přestřelil. Ve 39. minutě blanenský Partl postupoval z půlící čáry směrem k brance zcela sám, zradilo jej však zakončení. Minutu nato se tedy potvrdilo známé fotbalové pravidlo „nedáš – dostaneš“. Burčík si všiml vyběhnutého Kubici a střelou z voleje z úctyhodné vzdálenosti nedal blanenskému brankáři šanci – 1:1. První dějství tedy skončilo nerozhodně.

Krátce po změně stran Partl výborně pronikl po levé straně a vyzval k zakončení Černého. Míč z kopačky blanenského obránce alternujícího v útoku ale skončil nad břevnem. Bohunice se začaly více tlačit do útoku a měly několik šancí ke skórování. V 55. minutě Šmerda vystihl blanenskou rozehrávku a jeho tvrdou střelu z úhlu brankář Mikeš zlikvidoval. O minutu později si Mikeš poradil i s povedenou střelou Doubravského. Neujalo se ani zakončení Kokorského, kdy míč jen těsně minul levou tyč.

V 62. minutě fauloval uvnitř pokutového Zbožínek a hosté měli výhodu pokutového kopu. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Dominik Šmerda 1:2. Blansko se připomnělo střelou Kocůrka, která proletěla kolem levé šibenice. V 80. minutě pálil po Sehnalově pobídce Koreň nad břevno. Minutu před koncem mělo Blansko velkou šanci na vyrovnání, Studeného však ve velké šanci vychytal Kunický a podržel tak svůj tým.

Obměněná sestava tedy nestačila na Bohunice a náročný první blok přípravy zakončil blanenský tým těsnou prohrou 1:2. Další utkání sehrají svěřenci kouče Vorlického ve středu 19. července, kdy se od 17:30 utkají se Bzencem. Zápas se oproti původnímu plánu odehraje opět na hřišti ve Vavřinci.