Velký zápas se chystá pro fotbalisty Blanska na jejich domácí půdě. Ve 27. kole MSFL přicestuje B-tým ligové Sigmy Olomouc, který aktuálně drží čelo tabulky. Posílí tak hanácké mužstvo náskok i tentokrát?

Blansko se pokusí proti papírovému favoritovi zastavit sérii nepříznivých výsledků. Svěřenci kouče Petra Vašíčka kromě jarní premiéry doma s FKM Jihlava nevyhráli, naopak čekají již sedm utkání na vítězství. Minulé kolo přitom dopadlo jednoznačně proti Blansku, když Jihomoravané schytali porážku 0:3 od Uherského Brodu. V současném pořadí MSFL se tak nachází na jedenácté příčce.

Na pořadí v tabulce lze jasně vidět velký rozdíl, který je právě mezi Blanskem a Sigmou B. Olomouckému mužstvu totiž s přehledem patří první pozice a má nakročeno do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Jeho vedení před druhou Kroměříží vzrostlo v předchozích kolech už na šest bodů a momentálně má Sigma B sérii devíti duelů bez prohry.

„Na Sigmu B se připravujeme podobně jako na ostatní utkání. U nás je důležité se zaměřit hlavně na náš výkon, umíme hrát i proti těžkým soupeřům,” vyzdvihuje blanenský Tomáš Feik. Podle něj je ovšem komplikací, že se družstvu nedaří podávat stabilně dobré výkony. „Bývá to nahoru dolů, čímž se sami dostáváme pod tlak,” přibližuje Feik.

Pokud jde o minulý vzájemný souboj v MSFL, Blansko na něj nevzpomíná úplně v dobrém. Na podzim inkasovalo venku tři góly a Sigma B si dokráčela pro vysoké vítězství. Pro tým z brány Moravského krasu proto bude cílem, aby podobný vývoj zápasu nedovolil a zkusil potrápit momentálně nejlepší mančaft soutěže.

Těžký duel čeká na Blansko v neděli 8. května, a to tradičně od 10.15 na stadionu v Údolní ulici. Z utkání bude k dispozici online přenos.

Autor: Tadeáš Mima