Senica

Blansko

2:1

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Senica

Blansko

2

1

vs

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Spokojen mohl být s premiérou svých svěřenců v novém ročníku divize D trenér A týmu FK Blansko Michal Kugler. Jeho svěřenci porazili nepříjemný a houževnatý celek z Přerova přesvědčivým výsledek 3:0. Více již v pozápasovém rozhovoru.
Jak jste viděl zápas, který Vaši svěřenci vyhráli 3:0?

Věděli jsme, jakým způsobem bude soupeř hrát. Nakonec hrál ještě lépe než v poháru proti Vyškovu, kde jsem je sledoval. Myslím si, že Přerov nemá vůbec špatný tým. Z naší strany to však byla zasloužená výhra, která mohla být i vyšší. Soupeř však také zlobil.

Vstřelili jste tři branky a žádnou neinkasovali. Takové výsledky mají trenéři asi nejraději...

S nulou vzadu mám výsledky rád. Jedna nula je velmi cenné, pět nula by bylo ještě lepší pro diváky, ale tři nula je taky dobré.

Po loňské záchranářské sezóně se budete v té letošní chtít jistě pohybovat v jiných patrech tabulky. Jak vidíte šance mužstva i s ohledem na jeho posílení? Tou nejvýraznější posilou je Petr Švancara...

Petr Švancara hrál velice dobře. Nachystal plno gólových situací a byla to pak spíše ještě nezkušenost jeho spoluhráčů, že je nedokázali proměnit. Tým si musí ještě sednout, přeci jen jsme v tomto složení hráli teprve čtvrtý zápas, takže to ještě bude nějaký čas trvat. Co se týká umístění, tak bych byl zatím opatrný. Počkejme, jak na tom budeme po podzimní části.

Utkání přihlíželo bezmála 600 diváků, kteří vytvořili velmi dobrou atmosféru. Jak se týmu hrálo před takovou kulisou?

Náš předseda pan Crha přivedl zvučnou posilu v podobě Petra Švancary, což se dělalo především pro naše diváky, kteří nás chodí podporovat. Já jako trenér mu za to děkuji. Diváci musí být rádi, když vidí takového fotbalisty hrát, navíc v blanenském dresu. Toho si musíme vážit. Atmosféra byla velmi dobrá, pevně věřím, že diváci budou v takovém počtu chodit i nadále.

Jeho přínos ale určitě není jen 90 minut na hřišti. Na tréninku i v kabině Petr přispívá k tomu, že jeho spoluhráče ještě více fotbal baví...

Teď si čtu knížku o brněnském hantecu, takže po brněnsky by se to řeklo – Švanci je dobré borec (úsměv).

Děkujeme za rozhovor.