Na předposlední zápas podzimu se chystají blanenští fotbalisté. Patnácté kolo MSFL přinese měření sil s Hlučínem, jenž vyšel z minulých utkání velice dobře. Zato Jihomoravané budou před domácím publikem napravovat zaváhání.

Už to vypadalo, že získají aspoň bod a odjedou z Uničova relativně spokojení. Svěřencům kouče Petra Vašíčka ovšem závěr nedělního střetnutí nevyšel a Blansko padlo venku 2:3. Nepovedená koncovka znamenala, že tým klesl níže tabulkou a je šestý. Přeskočilo ho tak Slovácko B i právě nadcházející soupeř z Hlučína.

Blanenský obránce Marcel Pyš uznal, že nálada hned po zápase nebyla vůbec pozitivní. „Mrzelo nás, že jsme si po smazání dvougólového náskoku soupeře neodvezli ani bod. Po utkání i během týdne jsme si vyříkali, jak takové duely dohrávat, aby se to už neopakovalo,“ sdělil bek. Fotbalisté však situaci vstřebali. „Teď už jsme výsledek hodili za hlavu a soustředíme se na Hlučín,“ potvrdil Pyš.

Zrovna slezský protivník využil klopýtnutí Blanska, aby se posunul na čtvrtou příčku MSFL. V předchozím zápase si Hlučín poradil s béčkem Baníku 2:0 a aktuálně má o bod více než hráči z brány Moravského krasu. Kvalitní výsledky ale sbírají Hlučínští již delší dobu – z předešlých pěti kol ani jednou neprohráli, když čtyřikrát zvítězili a jednou vybojovali remízu. Pokud by uspěli i na stadionu v Údolní ulici, mohou se dostat na kontakt s nejlepší trojicí soutěže.

„Všichni víme, že to bude hodně těžký zapas. Soupeř je v tabulce před námi a v posledních utkáních obral velmi silné týmy. My ho ale chceme porazit a dostat se před něj,“ poznamenal Pyš. Poslední prohra Hlučina přišla 25. září od Kroměříže, jež momentálně vede celou MSFL. Blansko tak rozhodně bude mít co dělat, aby zastavilo rozjetého rivala.

Vysněným skóre by pro Jihomoravany bylo to, jímž skončila minulá vzájemná bitva. Na podzim 2019 rozdrtilo Blansko Hlučín 5:1, na lavičce tehdy seděl gólman David Záleský a do hry se zapojil i útočník Jiří Tulajdan. Právě on patří k nejproduktivnějším střelcům ligy a s devíti trefami mu patří třetí pozice. Ještě lépe je na tom druhý Guy Retena Elekana díky jedenácti brankám.

Co se týče Hlučína, spoléhá především na góly Radovana Lokši a Adama Zajíčka. Oba mají na kontě sedm přesných střel. Podaří se Blansku oba kanonýry udržet na uzdě? Přijďte podpořit mužstvo v sobotu 6. listopadu od 14 hodin, hraje se jako obvykle na Údolní. Případně můžete sledovat duel online v textovém přenosu ZDE.

Autor: Tadeáš Mima