Karviná B

Karviná B

Výjimečný výkon, za který si všichni hráči zaslouží velký respekt. Trenér Petr Vašíček se vrací k druhému kolu MOL Cupu proti Zlínu, kde blanenští fotbalisté i přes skóre 1:4 nezanechali vůbec špatný dojem.

Pohárový zápas se Zlínem sice skončil prohrou, ale jaké převládají pocity?
Zápas jsme si samozřejmě šli užít. Věděli jsme, že soupeř je kvalitní, což potvrzuje sedmé místo v prvoligové tabulce. Kluci si to užili a odvedli na hřišti více jak sto procent. A myslím si, že i když utkání spělo k poklidnému výsledku, až do devadesáté minuty musel Zlín cítit, že jsme dobrý soupeř. Což nám potom potvrdili i trenéři soupeře.

Po první půli jste měli dost šancí skórovat. Čím jste Zlín zaskočili?
Už měření sil s Rosicemi nám ukázalo, že když jsme zataženější a protivník má častěji balón, dokáže si připravit šance. Zlín navíc je několikanásobně kvalitnější, takže musíme protihráče honit, aby neměli klid s míčem a otupila se jejich kombinace. To se nám určitě dařilo, jen je škoda, že jsme nevstřelili první gól. Mohlo to být ještě zajímavější. Na druhou stranu, dostávali jsme góly z křídelních prostor a z náběhů do zakončení hlavou. Trochu mě tyto situace mrzí, protože jich bylo hodně.

Je naopak něco, čím překvapil soupeř vás?
Přiznám se, že není tolik času to sledovat, ale hra Zlína je jasná. Mají na vrchu kvalitního Poznara, jenž není pouze statický, ale je běhavý a všechno zvládá perfektně. Proto na něj často směřují míče. Když odběhne, uvolňuje prostory jiným hráčům, takže jsme věděli, že síla Zlína je v těchto variantách po rychlém přechodu.

Během první půle jste sáhl k prohození křídel. Našel tah kýžený efekt?
Kdyby se to povedlo Mourinhovi a Chelsea by z toho třeba dala gól, říkalo by se, že to byl skvělý tah (smích). Ale my to děláme stále, protože nechceme, aby soupeř mapoval jen jednoho křídelníka, ale dva. Každý z nich je trochu jiný, takže než hráči přeblikne, že má u sebe někoho jiného, může tam dojít k situaci, která protivníka překvapí.

Jak jste vnímal výkon Guye Retena Elekany? Nehledal se trochu?
Každého hráče, který proti Zlínu nastoupil, musím pochválit. Všichni ze sebe rozhodně vydali maximum. Narazili jsme na mužstvo výkonnostně o dvě patra výš, tím pádem i Elekana má nějakou svoji hranu. Každý hráč tam ale nechal všechno. Jako trenér vyznávám filozofii, že v první řadě musím vidět, že hráči odvedli sto procent, což proti Zlínu bylo ještě více.

Jako střídající fotbalista přišel na hřiště Jakub Tenora. Co říkáte na jeho nasazení?
Kuba za deset minut stihl opravdu hodně. Je to kluk, který hraje tady nedaleko za Skalici. Vybojoval nám faul u šestnáctky na standardní situaci, po rohu musel soupeř jeho pokus vykopávat pryč, takže zanechal výborný dojem. Jsme rádi za každého takového kluka z okresu, ať už to byli Kunštátští venku se Znojmem nebo Kuba, že s námi jdou, osahají si to a že je možná i přesvědčíme, že ta cesta není špatná a že se o vyšší soutěž porvou. Nám nic jiného nezbývá, než to takto zkoušet.

Autor: Tadeáš Mima
Foto: Filip Ježek