Senica

Blansko

2:1

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Senica

Blansko

2

1

vs

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
V rámci 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítalo Blansko na svém hřišti vedoucí Hradec Králové a favorita se rozhodně nezaleklo. Nejprve přežilo úvodní šance soupeře a po bezbrankovém poločase udeřil Haris Harba, který celek z jihu Moravy poslal do vedení, a brzy nato navíc Žák trefil břevno. Hosté nesložili zbraně a v závěrečné desetiminutovce zvládli duel otočit, když nejprve vyrovnal Novotný a o pět minut později vsítil vítězný gól lídra soutěže z přímého kopu Erik Prekop.

9. kolo , 25. listopadu 2020, FK Blansko - FC Hradec Králové

FK Blansko

1:2

0:0

FC Hradec Králové

Góly: 50. Harba – 82. F. Novotný, 87. Prekop.
Žluté karty: 34. Kopičár, 62. Harba, 90+2. J. Šašinka – 51. Urma, 88. Prekop.
Rozhodčí: Marek – Mojžíš, Mikeska

Sestavy

Halouska – Sukup, Štrbák (C), Vincour, Klusák – Vasiljev (85. Přerovský), Kopičár (89. Martin Holek), R. Buchta, Kania – Harba (70. J. Šašinka) – Žák.

Ottmar – Mejdr, Donát, J. Král, Urma (75. Leibl) – Soukeník (80. Samko), Kodeš – Záviška (60. F. Novotný), Kateřiňák (60. P. Dvořák), Vlkanova (C) – Prekop.

Favorit duelu vstoupil do utkání na jihu Moravy aktivně a už po třech minutách pálil nebezpečně z hranice vápna Soukeník, jeho pokus směřující k tyči Halouska vyrazil. Na konci desáté minuty v pokračující aktivitě votroků Urma šajtlí vysunul mezi stopery Kateřiňáka, ten ale Halousku také nepropálil a domácí brankář zapsal další důležitý zákrok. První možnost měli domácí o deset minut později, nebezpečný centr Vasiljeva ale nikoho v červeném nenašel a Ottmar nadvakrát míč pokryl.

Hra se poté srovnala a po půlhodině zahrozili opět fotbalisté Blanska. Dobrý centr za obranu dostal Žák, v jasné ložence ale netrefil pravačkou míč podle představ a úplně minul branku. Ve 42. minutě hledal centr Sukupa Kaniu, následně Mejdr nejspíš zahrál rukou, ale píšťalka rozhodčí zůstala němá. V koncovce první půle se připomněli opět hosté, tvrdou ránu Kateřiňáka Halouska reflexivně vyrazil a centr téhož muže v pokračování akce Vlkanova na zadní tyči jen těsně netrefil.

Druhou půli začali lépe domácí a po pěti minutách hry se dostali do vedení. Král nezpracoval ideálně aut, přišel o míč, z čehož těžil Haris Harba a křižnou přízemní ranou z pravé strany otevřel skóre duelu – 1:0. Pro domácí navíc mohlo být o dvě minuty ještě veseleji, za obranou zůstal po přímém kopu osamocený Žák, rána z voleje ale rozezvučela pouze břevno. Tři minuty nato zakončil povedenou pasáž hry domácích Harba pasem na Kaniu, jeho křižný pokus o centimetry minul branku.

Po hodině hry mohlo být srovnáno, když se Prekop ve vápně obtočil kolem Vincoura, před prázdnou brankou našel Vlkanovu, ovšem jeho zakončení vykopl z brankové čáry za minutu dvanáct Klusák. Hosté s přibývajícím časem utahovali šrouby a sám Vlkanova měl další dobrou šanci, když prudce pálil z přímého kopu, ovšem Halouska byl znovu připraven. Deset minut před koncem už byli domácí hodně zatažení a hosté rozjeli svůj obrat.

Nejprve sice Vlkanova a následně ani střídající Dvořák v krátkém sledu Halousku, který předvedl fantastické zákroky, nepřekonali, z další akce už ale vyrovnání přišlo. Právě Dvořák se pod tlakem otočil s míčem a adresoval jej na malé vápno, kde Klusáka předskočil Filip Novotný a spolupráce střídajících hráčů nesla ovoce – 1:1.

Votroci se nechtěli smířit jen s remízou. Nejprve jim byla upřena penalta po zákroku Vincoura na Prekopa, ale slovenský střelec si zlepšil náladu už brzy. Po faulu na hranici vápna zahrávali hosté přímý kop, kterého se ujal právě Erik Prekop a parádní ranou rozhodl o vítězství Hradce Králové. Halouska se za pokusem jen smutně ohlédl. Závět včetně tlaku Blanska a několika nebezpečných nákopů už si hosté pohlídal, vezou z jihu Moravy nesmírně cenné tři body a nadále zůstávají na čele soutěže.