2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

V předehrávaném 34. kole MSFL narazilo Blansko na celek Slovanu Rosice. Opticky více ze hry měli v prvním poločase hosté, kteří se dostali do vedení ve 20. minutě po střele Koláčného. Blansko se do šancí prodíralo sporadicky, nejblíže ke gólu měli Williams nebo Šedivý, gólový prach domácích ale zůstal zvlhlý. Ve 2. půli domácí nedokázali najít recept na pevnou obranu Rosic a prohráli tak nejtěsnějším rozdílem – 0:1. I přes červenou kartu a početní převahu, která trvala více než 30 minut hry, se Blansku skórovat nepovedlo. Mělo sice několik šancí, ale obránci nebo gólman Rosic situace vyřešili. Blansko tak prohrává podruhé v řadě. Náladu si může spravit hned v sobotu, kdy se na tomto stadionu utká s celkem z Frýdlantu nad Ostravicí.

Delegát: Vladimír Boček

Nešetřil - Chyla, Smrčka (C), Rajčinec (76. Němec) - Holman (83. Feik) Spáčil (83. Černý) - Williams, Jaroš (55. Porč), Šedivý, Dani Lual - Tulajdan (55. Kapur)
Náhradníci: Kubica - Feik, Porč, Kapur, Abdellaoui, Černý, Němec

Zádrapa - Zezula, Kršák, Praks, Novák, Buchta, Koláčný (73. Selinger), Přerovský (65. Dobrovodský), Černý (C), Kotásek, Sedláček (90. Novotný)
Náhradníci: Drobek - Selinger, Mutina, Dobrovodský, Král, Novotný
Trenér: Petr Čuhel

Trenér Vorlický vybral do základní sestavy pro tento zápas například Karla Jaroše nebo Karla Spáčila, který poprvé od svého nedávného zranění naskočil od úvodních minut střetnutí. Sen se naopak splnil mladému Vladislavu Němcovi, který jako dorostenec (ročník 2007) poprvé okusil dres A-týmu a zároveň utkání MSFL. Ale pěkně popořadě.

Domácí začali aktivně a už ve 4. minutě si vypracovali první příležitost. Průnik Spáčila zastavil nedovoleně kapitán Rosic Černý a Blansko mělo první standardku. Tu si vzal na starosti kapitán Smrčka, jeho střelu ale stihla zablokovat zeď soupeře. Rosice se poprvé přihlásily ke slovu v 8. minutě a hned z toho byla zajímavá situace. Po ataku blanenských se k zemi ve vápně skácel hostující Kršák, rozhodčí Mayer ale nechal hru plynout dál, k velké nelibosti rosických hráčů a lavičky. V 11. minutě to zkoušel při rohu rosických Novák, který vyskočil nejvýše, nebezpečná hlavička sice Nešetřila v bráně Blanska vystrašila, ale míč bezpečně lapil. O další 2 minuty to zkoušel z úctyhodné vzdálenosti hostující Buchta a snažil se přelobovat Nešetřila. Ten ale situaci nepodcenil a míč vyrazil na roh, ač byl lob velmi povedený. V 15. minutě potom hostující Přerovský trefil boční tyč brány, když mu nachystal dobrý míč Kotásek přetaženým centrem.

Rosice řetězec šancí nakonec přetavili v branku. Ve 20. minutě se dostaly Rosice po smolném podklouznutí Chyly do přečíslení. Černý míč posunul doleva na Jiřího KOLÁČNÉHO, který tvrdou přízemní ranou na vzdálenější tyč otevřel skóre utkání - 0:1. Branka paradoxně nastartovala Blansko, které nemělo mnoho příležitostí. Ve 28. minutě Holman vynikajícím pasem našel Williamse na pravé straně, který efektně ještě lepším zpracováním prodloužil akci na Šedivého. Míč se k Williamsovi nakonec dostal podruhé a tak to blanenský mladík zkusil levačkou na vzdálenější tyč. Střela to nebyla špatná, ale nemířila mezi tři tyče. Ve 42. minutě Williams skvěle zabojoval o míč. Už se zdálo, že vypíchne před gólmanem Zádrapou centrovaný míč, ke kterému hostující brankář vyběhl. Gólman rozehrál na Prakse, kterému ale Williams jeho úmysl vystihl, následně byl ale nešetrně faulován Novákem, který viděl žlutou kartu.

Do druhé půle vlétli domácí bojovně a od úvodních minut diktovali tempo hry. Ve 47. minutě se od Holmana míč dostal k Williamsovi, který skvěle prokličkoval do vápna, ale akci chybělo zakončení. V 54. minutě přišel jeden z klíčových okamžiků utkání. Dani Lual byl zezadu faulován skluzem a rozhodčí Mayer vytáhl nekompromisně červenou kartu pro hostujícího Kotáska, pro kterého to znamenalo konečnou a odporoučel se do sprch. Po této akci střílel z přímého kopu Holman, zakroucená střela ale těsně minula roh Zádrapovy branky.

Blanenští se tlačili dál do zakončení, Rosice srdnatě bránili a snažili se co nejvíce otupit snahu Blanska. V 62. minutě se do tutovky dostal Rajčinec s Kapurem, ale se svými pokusy neuspěli. V 69. minutě to Dani Lual zkoušel zleva a z bezprostřední blízkosti napálil míč do obránce Rosic, do odraženého míče se opřel Porč, jeho jedovka ale byla zblokována na roh.
V 75. minutě reklamovali tentokrát pokutový kop blanenští, neboť se ve vápně poroučel na zem Šedivý, ani tentokrát z toho ale penalta nebyla. Akci dokončil Williams, který střílel do prázdné brány, ale míč na brankové čáře vytěsnil jeden z rosických obránců.

V 76. minutě přišla chvíle pro blanenského mládežníka Vladislava Němce, který vystřídal Rajčince a stal se tak nejmladším hráčem, který kdy nastoupil do soutěžního utkání za A-tým. O 2 minuty později se do úniku prodral Kapur, kterého ale zastavil ofsajd. V závěru poté Smrčka nacentroval míč na Černého, který osamocený hlavičkoval velmi dobře, ale míč prostor brány nenašel.

Více už domácí nestihli. Nedokázali totiž najít recept na pevnou obranu Rosic a prohráli tak nejtěsnějším rozdílem – 0:1. I přes červenou kartu a početní převahu, která trvala více než 30 minut hry, se Blansku skórovat nepovedlo. Mělo sice několik šancí, ale obránci nebo gólman Rosic situace vyřešili. Blansko tak prohrává podruhé v řadě. Náladu si může spravit hned v sobotu, kdy se na Údolní utká s celkem z Frýdlantu nad Ostravicí. Zápas startuje v 17. hodin.

DĚKUJEME VŠEM FANOUŠKŮM ZA PODPORU A ZVEME VÁS NA UTKÁNÍ PROTI FRÝDLANTU!