2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Bezgólová remíza se udála na stadionu v Údolní ulici. Vložené 34. kolo MSFL mezi fotbalisty Blanska a Vrchoviny skončilo smírně, přestože domácí tým měl spoustu skvělých šancí. I když se však žádná z nich neujala, brali Jihomoravané aspoň bod.

34. kolo , 25. května 2022, FK Blansko - SFK Vrchovina

0:0

0:0

SFK Vrchovina

Bez branek
Žluté karty: 60. Tulajdan (BLA) – 31. Duda (VRC), 82. Michal (VRC)
Rozhodčí: Kolář – Slabý, Vejtasa

Nešetřil – Blažík, Smrčka, Černý – Štencl, Todorič, Feik, Šíp (61. Alexa) – Machálek (C) (86. Zúbek) – Pecuch (76. Adamec), Tulajdan

Šmída – Hekerle, Batelka, Vícha, Černý – Šteffl (63. Sytař), Duda, Michal (C), Novotný – Matulka (46. Partl), Duba (89. Bača)

Měření sil s Vrchovinou bylo skvělou možností, jak ukončit čekání na vítězství. Vždyť mužstvo z Vysočiny také nemá žádnou oslnivou formu a pohybuje se na spodních příčkách tabulky. Každopádně i přesto si šanci v osmé minutě vytvořili hosté, Matulka si ale nepřišel na gólmana Nešetřila.

Blansko zahrozilo jen o chvilku později z rohu. Po něm následovala hlavička Tomáše Feika, kterou musel brankář Vrchoviny na poslední chvíli vyrážet do bezpečí. Herně působila domácí družina mnohem lépe, což jí přineslo další příležitost kolem dvacáté minuty. Nejdříve zakončoval Pecuch, jehož pokus Šmída vyškrábl jen k Tulajdanovi. Ani on ale nezamířil do sítě a brankář i napodruhé zasáhl rukavicí.

Ani solidní mezihra nepřinesla Blansku kýženou trefu. Ještě před koncem poločasu ohrozil Vrchovinu kapitán Tomáš Machálek svojí střelou ze strany, soupeř ovšem akci zastavil a do přestávky se šlo za nulového skóre.

Krátce po pauze se přitom mohl stav přiklonit na stranu Vrchoviny. Střídající Partl vyslal dlouhé vhazování do vápna domácích, kde Nešetřil likvidoval hned několik střel. Výsledek se neměnil ani v 52. minutě, kdy šel balón od Duby na brankovou konstrukci a z protiakce zahrozil hlavou Pecuch. Stejně tak vytáhl přesný zásah opět Nešetřil jen tři minutky potom.

Blansko nezužitkovalo relativní převahu ani v případě, kdy Machálek posílal míč do předbrankového prostoru Tulajdanovi. Pas se dostal mimo dosah střelce, a tak mohla Vrchovina v klidu rozehrát. Další zahozené šance zaznamenal třeba Feik, jehož tvrdý pokus vytěsnil Šmída vedle, či Pecuch. Ten nedal míči dostatečnou rychlost a šel přímo do rukou hostujícího gólmana.

V poslední desetiminutovce pokračoval tlak ze strany domácích. Očividně se osvědčilo střídání, v rámci něhož šel do hry Filip Adamec. Právě on připravoval balón do pokutového území. Následná hlavička však mířila o kousek vedle, a ani zbývající blanenské akce se za Šmídova záda nevešly. Jihomoravané tak sice přerušili remízou 0:0 sérii čtyř porážek, stále ovšem vyhlíží vítězství ze třinácté příčky.

Nabitý program Blanska pokračuje už v neděli 29. května. Svěřenci kouče Petra Vašíčka zamíří o víkendu do Velkého Meziříčí, jemuž aktuálně patří devátá pozice MSFL. Hrát se bude od 10.15.