2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Blanenští fotbalisté ani ve druhém přípravném utkání neuspěli. Na tréninkovém hřišti v Bystrci se střetli s ambiciózním Startem Brno a zakončili tak nejnáročnější část přípravy. Vyrovnaný zápas překlopili na svou stranu Brňané a Blansko tak odešlo ze zápasu s porážkou v poměru 2:1.

přátelské utkání , 16. července 2022, TJ Start Brno - FK Blansko

TJ Start Brno

2:1

Branky: 51. Hubr, 85. Pařízek - 65. Chyla

Andrés - Ryšavý, Sedlo, Avdič, Hubr - Kaláb, Jonáš, Michna, Doubravský - Okleštěk, Havlín
Střídali: Vičar, Pluháček, Pařízek, Maixner, Stasiuk

Kalina - Feik, Černý, Smrčka, Chyla - Adamec, Traore, Dano, Jaroš, Crhan - Tulajdan
Střídali: Nešetřil, Blažík, Štencl, Zúbek, Fiala, Šíp

V blanenském dresu nastoupili další dva nováčci. Místo mezi třemi tyčemi zaujal Marek Kalina, který je v Blansku na zkoušce z Uničova. V záloze naskočil Traore z Vyškova.

První poločas příliš mnoho šancí nenabídl. Za zmínku stojí pouze situace z 22. minuty, kdy Kalina vytěsnil konečky prstů nebezpečnou střelu domácích na roh. Z následného rohu hráči Startu blanenskou branku neohrozili.

Do druhého poločasu vstoupili lépe Brňané. Krátce po přestávce využil pasu mezi stopery Hubr a lobem překonal vyběhnuvšího Nešetřila. Zlepšený výkon Blanska brzy přinesl vyrovnání. V 65. minutě zahrával rohový kop Crhan, míč propal až na zadní tyč, kde jej do branky uklidil Chyla. O 10 minut později se blanenští fotbalisté mohli radovat podruhé. Fiala však pohotovou střelou pouze orazítkoval břevno domácí branky. Mírná územní převaha Blanska nebyla využita a Start trestal. 5 minut před koncem napřáhl z úctyhodné vzdálenosti Pařízek a střelou pod břevno překonal Nešetřila.

Blansko tedy zakončilo náročný kondiční týden těsnou porážkou a v přípravě tak stále čeká na vítězství. Šanci na reparát budou mít blanenští hráči již v úterý 19.7., kdy se na stadionu v Mlýnské ulici střetnou s Kunštátem. Utkání startuje od 17:00.