2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Blansko - Poslední podzimní duel FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se nepotkal s úspěchem Blanska. Jihomoravští fotbalisté sice na Strahově vedli od 18. minuty, ale ve druhé půli nezvládli vedení udržet a dvakrát inkasovali. S podzimní částí F:NL se tak Blansko loučí porážkou. ZImu stráví svěřenci Oldřicha Machaly pravděpodobně na dvanácté pozici.

12. kolo , 5. prosince 2020, TJ Slavoj Vyšehrad - FK Blansko

TJ Slavoj Vyšehrad

2:1

0:1

Góly: 60. Laňka, 81. Vejvar – 18. Žák. Žluté karty: 17. Šandera, 56. Laňka, 87. Králíček, 90. Babka (všichni Vyšehrad) – 70. Klusák (Blansko). Rozhodčí: Vojkovský – Antoníček, Lakomý.

Babka – Šandera, Košút, Vejvar, Kříž (78. Vandas) – Alexandr, M. Černý – Čejka (69. Januška), Drobílek, Laňka – Králíček (87. Burda).

Halouska – Sukup, Helebrand, Štrbák (C), Klusák – R. Buchta – Vasiljev, Žák, Přerovský (85. Harba), Kania – Martin Holek (57. J. Šašinka).

Vstup do zápasu vyšel lépe Blansku, které se také rychle dočkalo vedoucí branky. V devatenácté minutě se k míči dostal Filip Žák a střelou na zadní tyč otevřel skóre. Oba celky měly v úvodní části těžkého duelu i další šance, ale oba brankáři si dokázali poradit. Proti Laňkovi se předvedl Halouska, pokus Kanii zasel zlikvidoval Babka.

Druhých 45 minut opět odstartovalo lépe Blansko. Tentokrát však vstřelenému gólu zabránila tyč, kterou napálil opět Kania. Bohužel pro hosty přišel trest. Odražený míč si ve vápně našel Denis Laňka a překonal bezmocného Halousku v bráně. Vrátit vedení celku z jižní Moravy mohl hned několikrát Žák, ale buď byl proti brankář Babla, nebo blanenský středopolař pálil mimo.

V závěrečných minutách se do šance dostal opět Vyšehrad a díky povedené akci Jana Vejvara šel do vedení. To dokázali domácí udržet až do konce a berou tři body za výhru 2:1.