1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Rosice

Blanenští fotbalisté se v páteční podvečer utkali s Kroměříží. Skóre zápasu otevřel Tulajdan a následně mělo Blansko k dispozici penaltu. Bednář ovšem přestřelil. Pokutový kop se kopal i na druhé straně a hosté se nemýlili, poločasový stav byl tedy 1:1. V 56. minutě šla Kroměříž do vedení, ale Blansko mělo velmi dobré příležitosti na vyrovnání. Šance zůstaly nevyužity a 8 minut před koncem zvyšoval vedení z dalšího pokutového kopu Moučka. Na šance bohaté utkání tedy skončilo vítězstvím hostujícího celku v poměru 1:3.

6. kolo , 6. září 2024, FK Blansko - SK Hanácká Slavia Kroměříž

1:3

1:1

SK Hanácká Slavia Kroměříž

Branky: 29. Tulajdan - 41. Kříž (pen.), 56. Holík, 82. Moučka (pen.)
Žluté karty: 74. Jambor, 82. Gabriel, 86. Tulajdan, 90+3. Gimsay - 0
Rozhodčí: Slabý - Mayer, Julínek
Delegát: Jiří Peřinka

Kubica - Feik, Chyla (79. Gabriel), Kocůrek, Adamec - Smrčka (C) (68. Málek), Bednář - Jambor, Novák (63. Sedlák), Gimsay - Tulajdan
Náhradníci: Nešetřil - Sedlák, Kouakou, Foltýn, Psota, Málek, Gabriel
Trenér: Jiří Vorlický

Dostál - Zavadil, Cupák (C), Bewene (90+1. Buksa), Holík (87. Gorip), Koryčan (64. Chwaszcz), Gerža (64. Bartoš), Vyhlíd, Moučka (90+1. Surynek), Švajda, Kříž
Náhradníci: Slezák - Bartoš, Buksa, Surynek, Gorip, Chwaszcz
Trenér: Roman Dobeš

Na první větší šanci se čekalo do 12. minuty. Po pasu za blanenskou obranu se hnal za míčem Koryčan, jehož tvrdou střelu Kubica dobrým zákrokem zneškodnil. O chvíli později se po nakrátko rozehraném rohovém kopu dostal ke střele Smrčka, ale obránce jeho pokus zablokoval. V 18. minutě se v další šanci ocitl Koryčan, z dobré pozice ovšem zamířil nad. Ve 25. minutě visel ve vzduchu první gól. Jambor si ve vápně narazil s Novákem, avšak z malého vápna pouze orazítkoval břevno.

Minutu nato zahrozili také hosté. Po přihrávce Cupáka zakončoval Bewene a míč rovněž skončil na břevně. Ve 29. minutě šlo Blansko do vedení. Bednář protáhl míč středem pole, následně centroval do vápna Tulajdan a po několika odrazech si blanenský útočník sám našel míč a propálil Dostála – 1:0. O 6 minut později byl ve vápně faulován Jambor a Blansko mělo možnost navýšení vedení. Bednář ovšem z penaltového puntíku přestřelil.

Ve 41. minutě tedy přišel trest na druhé straně. Smrčka fauloval Cupáka a i hosté měli k dispozici penaltu. Dominik Kříž se střelou doprostřed nemýlil a vyrovnal na 1:1. V nastaveném čase ještě napřáhl uvnitř vápna Cupák, Kubica znovu dobře zasáhl a míč za svá záda nepustil. Stav byl tedy po prvním poločase nerozhodný.

Krátce po změně stran zakončoval z hranice vápna Kříž, ale Kubice míč lapil. V 56. minutě se opět měnilo skóre. Blansko postupovalo do protiútoku, míč ovšem ztratilo a následný brejk hostů vyřešil po přihrávce Gerži na malé vápno Holík – 1:2. Blanenští se snažili o vyrovnání a zahrozili po rohových kopech. Nejprve skončila tečovaná střela Chyly těsně mimo a následně Chylovu zpětnou přihrávku nikdo ze spoluhráčů nevyužil. V 61. minutě se po přihrávce Jambora a odraze na malém vápně dostal k zakončení Novák, ale v jasné pozici poslal míč nad branku. Na druhé straně zakončoval nepřesně Gerža.

V 67. minutě zakončoval z ostrého úhlu po přihrávce Kříže těsně vedle Moučka. O 4 minuty později přišla další velká šance Blanska. Po přihrávce Tulajdana Sedlák chytře pustil míč pro Málka, ten ovšem z úrovně penalty zakončil přímo doprostřed. V 77. minutě si Chwaszcz narazil míč v šestnáctce s Holíkem a z malého čtverce přestřelil. O 5 minut později bylo rozhodnuto. Po dlouhém výkopu od Dostála fauloval Gabriel uvnitř pokutového území Chwaszcze a hosté měli k dispozici druhou penaltu. Tu bezpečně proměnil Moučka a poslal hosty do vedení 1:3.

V 88. minutě v dobré pozici nepřesně zakončoval Chwaszcz. Minutu nato si navedl míč ke střele Jambor a nádherná rána proletěla těsně nad. V nastaveném čase se dostal ke střele uvnitř vápna Adamec, ale ani jeho střela k úspěchu nevedla. Naději na lepší výsledek tedy Blansku opět vzala neproměněná penalta a z vítězství 3:1 se radovali hosté z Kroměříže.

Příští utkání sehrají svěřenci kouče Vorlického již ve středu 11. září, kdy zajíždí na půdu Zbrojovky Brno B. Zápas se odehraje na Městském stadionu na Srbské a jeho začátek je naplánován na 17:00.

Autor: Zdeněk Veselý ml.