2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Blanenští fotbalisté přivítali ve třetím utkání zimní přípravy ambiciózní Start Brno. Domácí tým opět využíval hokejové střídaní, neboť stále probíhá boj o místa v kádru. Start se již ve 3. minutě dostal do vedení. Za Blansko odpověděl Tulajdan, ale hosté si dalšími dvěma brankami vzali vedení zpět a do kabin tedy odcházeli spokojenější. Blansko vstoupilo do druhé půle aktivně, ale byl to opět Start, kdo přidal další branku. Blanenští se snažili alespoň korigovat nepříznivé skóre, ale příliš mnoho šancí si vypracovat nedokázali. Po výsledku 1:4 tedy poprvé v přípravě odešli ze zápasu poraženi.

přátelské utkání , 4. února 2023, FK Blansko - TJ Start Brno

1:4

1:3

TJ Start Brno

Branky: 21. Tulajdan - 3. Okleštěk, 31. Havlín, 35. Avdič, 50. Demeter Patrik
Rozhodčí: Nejezchleb - Machorek, Korčák

Kubica - Feik, Černý, Dano, Porč - Zúbek, Spáčil - Tulajdan, Šedivý, Williams - Kapur
Střídali: Holman, Smrčka, Šíp, Psota, Chloupek

?

Skóre se poprvé měnilo hned v úvodu utkání, když hostující Okleštěk prošel středem obrany a nedal Kubicovi šanci. V 10. minutě Williams našel ve vápně Kapura, srbskému forvardovi ovšem koncovka nesedla. Ve 21. minutě bylo vyrovnáno. Feik táhl akci z pravé strany a jeho následný centr gólově zužitkoval Tulajdan.

O 10 minut později si hosté vzali vedení zpět. Kubica chyboval v rozehrávce a Havlín pohodlně dopravil míč do sítě. O chvíli později zvyšoval po rohovém Avdič už na 1:3 z pohledu blanenských. Ve 44. minutě zkoušel své štěstí z přímého kopu Holman, brankář Startu si však s jeho pokusem bez problému poradil. V poslední minutě první půle ještě Kubica v jasné šanci vychytal střelce druhé branky Havlína. Do kabin tedy odcházeli spokojenější Brňané.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí a chtěli tak zvrátit nepříznivý stav, avšak po 5 minutách se prosadili znovu hosté, když se střelou zprava ke vzdálenější tyči prosadil Patrik Demeter. Stejný hráč měl o 2 minutu později další vyloženou šanci, Kubica ovšem podržel svůj tým. V 55. minutě si Holmanův oblouček přebral v pokutovém území Williams, který nadvakrát překonal brankáře. Při zpracování si však vypomohl rukou a branka tedy platit nemohla. Krátce nato zlikvidoval blanenský brankář další velkou šanci Demetera.

Blanenští se snažili něco dělat s nepříznivým stavem a hra se většinu času odehrávala na polovině Startu. V 67. minutě zahrával standardní situaci Smrčka, míč se snesl na hlavu Černého, jenž jej netrefil ideálně a střela mířila vysoko nad branku. Následně se opět po přihrávce Smrčky zjevil za obranou Holman, kterému ovšem zakončení na poslední chvíli překazil skluz Avdiče.

Největší šanci měl 10 minut před koncem Kapur, ten ovšem z malého vápna brankáře hostí nepřekonal. O 5 minut později se lépe nevedlo ani Šedivému, jenž střílel z hranice šestnáctky těsně nad. V 88. minutě chyboval v rozehrávce Černý a nájezd Doubravského výborně vytěsnil mimo tři tyče Kubica.

Blanenští tak po výsledku 1:4 poprvé v přípravě okusili hořkost porážky. Šanci na reparát mají svěřenci trenéra Vorlického již v úterý 7. února, kdy na Mlýnskou zavítá Bystřice nad Pernštejnem. Utkání startuje v 17:55.