2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko potvrdili ve 3. kole krajského přeboru podařený start do soutěže a po dobrém výkonu porazili nováčka Sokol Novosedly v poměru 3:0. O dvě branky se postaral Michal Šenk, jednu přidal kanonýr Martin Sehnal.

Delegát: Poláček

Juran - Bubeníček (C), Martinec (73. Janíček), Kolář, Šíp (34. Beneš) - Sedláček, Šplíchal, Zouhar, Šenk - Doležel, Sehnal (88. Brichta)
Náhradníci: Janíček, Brichta, Beneš, Trubák

Šelc - Šebesta, Němeček, Křivánek, Janůfka - Knee (C) (67. Kovář) - Sýkora (76. Svízela), Klobása (73. Eliáš), Ligas, Mucala - Štyks
Náhradníci: Eliáš, Svízela, Kovář, Bílek
Trenér: Bohdan Ryšavý

Blansko již od úvodního hvizdu potvrzovalo proti nováčkovi krajského přeboru Sokolu Novosedly roli favorita a udávalo tempo hry. V 11. min. hlavičkoval po rohu Bubeníčka nad Sehnal. Za necelou minutu pak při brejkové akci nevyšla rychlonohému Šenkovi finální přihrávka.

V 16. min. po chybě hostujícího obránce zakončil svůj únik nepřesnou střelou Doležel. Největší šanci si pak svěřenci Michala Kuglera vypracovali v početní nevýhodě, když byl ošetřován obránce Šíp. Po akci Doležela si míč vybojoval důrazný Zouhar, který následně zamířil těsně vedle levé tyče hostující branky.

Zodpovědnost tak ve 39. min. vzal na svá bedra kanonýr Sehnal, kterému k brance dopomohl svoji chybnou rozehrávkou brankář Šelc, blanenský útočník i tak neměl pozici úplně lehkou, přesto se dokázal chladnokrevně trefit k pravé tyči a poslal svůj tým do vedení - 1:0.

To navíc mohli Blanenští záhy navýšit, když po přihrávce aktivního Sehnala pálil těsně vedle pravé tyče Šenk. Poločas pak uzavřela další brejková akce v podání Zouhara, hostující obrana míč odvrátila pouze ke Šplíchalovi, který z voleje jen o vlásek minul levou tyč.

Také po změně stran Blansko ze své aktivity nepolevovalo. V 65. min. se však zřejmě právem domácí hráči zlobili, když byl po průniku faulován ve vápně Sedláček, píšťalka rozhodčího ale zůstala němá.

Tato situace mohla domácí mrzet pouze chvíli. V 70. min si na přesný pas Koláře naběhl Sehnal, jehož střelu brankář Šelc pouze ztlumil a dobíhající Šenk již neměl problém trefit prázdnou branku - 2:0.

Definitivní pojistku svého vítězství pak Blansko přidalo v 80. min., v níž si kapitán Bubeníček narazil míč se Zouharem, poslal elegantně míč před branku, kde se důrazný Šenk prosadil hlavou - 3:0.

V poslední minutě pak mohl rozvlnit síť také Doležel, po jehož patičce se míč otřel o levou tyč.

V anketě hráč kola můžete hlasovat pro tři nejlepší blanenské hráče.

Další utkání čeká fotbalisty Blanska již tuto středu, kdy v rámci 1. kola krajského poháru zavítají na hřiště účastníka 1. B třídy, skupiny A Medlánek. Utkání se hraje od 17:30.