B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko po sérii pěti remíz v řadě opět naplno bodovali. V úvodním utkání 8. kola divize D porazili svěřenci trenéra Michala Kuglera celek Havlíčkova Brodu 4:1, když dvě branky vstřelil Tomáš Jarůšek a po jedné přidali David Müller a Petr Švancara.

8. kolo , 25. září 2015, FK Blansko - FC Slovan Havlíčkův Brod

FC Slovan Havlíčkův Brod

Branky: 14. a 62. Jarůšek, 33. Müller, 86. P. Švancara - 44. Kavka z pen.
ŽK: 45. Gromský - 31. Plichta, 41. Henek
Rozhodčí: Machač - Švehla, Slabý
Delegát: Prokeš

Juran - Gromský, Müller, Šíp, Buchta - Jarůšek (71. Kratochvíl), Kugler, P. Fousek, Nečas (C) (88. Chloupek) - Trtílek (48. Ullmann), P. Švancara
Náhradníci: Kratochvíl, Chloupek, Ullmann, Chlad, Veselý
Trenér: Michal Kugler

Soukal - Křivka (10. Svoboda), Hekerle, Kavka (C), Vařejka - Štědrý, Henek, Polívka, Hejkal (62. M. Němec) - Tuhý (83. R. Němec), Plichta
Náhradníci: Svoboda, R. Němec, M. Němec, Veselský, Kubát
Trenér: Richard Zeman

V úvodním zápase 8. kola divize D (9. hrané) přivítali fotbalisté FK Blansko na domácím stadionu na Údolní celek Havlíčkova Brodu, kterému v tabulce patřilo 15. místo. Domácí trenér Kugler nasadil do hry stejnou jedenáctku jako v minulém domácím duelu s Tasovicemi, opět pro zranění chyběli Jukl a Šplíchal. Také hosté do Blanska nepřijeli kompletní a již po deseti minutách přišli také o obránce Křivku, jenž musel pro zranění odstoupit ze hry.

Před výkopem se vedení klubu rozloučilo s bývalou dlouholetou oporou A mužstva a zároveň kapitánem Radimem Bubeníčkem, jenž v letním přestupním termínu odešel do Tišnova po 7 letech strávených v blanenském dresu.

Zápas začal pro domácí velmi dobře. Ve 12. min. se mohli ujmout vedení, ale po standardce Švancary si s gólovou hlavičkou P. Fouska poradil brankář hostů Soukal. Za dvě minuty Šípův centr našel v pokutovém území TOMÁŠE JARŮŠKA, jenž křižnou střelou k pravé tyči otevřel skóre utkání - 1:0.

Hosté mohli vyrovnat ve 32. min. po hrubce v obraně Blanska, s tutovkou Plichty si však skvěle poradil brankář Juran. Na to domácí zareagovali tím nejlepším způsobem. Již o minutu později si na rohový kop Švancary ve vápně naběhl DAVID MÜLLER, který pohotovou střelou pravačkou překonal Soukala - 2:0.

V 35. min. se po přesné přihrávce od P. Fouska dostal do úniku Švancara, který následnou střelou Soukala notně zaměstnal, poté se po dobré práci obětavého P. Fouska k dorážce dostal Jarůšek, ale jeho střele scházela špetka přesnosti. Běhaví hosté se ovšem nevzdávali a ve 43. min. dostali jedinečnou šanci ke snížení. Za faul v pokutovém území nařídil rozhodčí Machač penaltu, kterou kapitán DAVID KAVKA i přes vystižení směru jeho střely Juranem proměnil - 2:1. Blanenský brankář podržel své mužstvo těsně před odchodem do kabin, když promptně rozehraný trestný kop Kavky z poloviny hřiště vytáhl nad břevno.

Krátce po změně stran putoval ze hry Trtílek, jehož nahradil Ullmann. Švancara se ve 48. min. pokoušel vymodlit odpískání pokutového kopu na svoji osobu, ovšem neúspěšně. V 62. min. zkušený forvard umě zakroutil centr ze standardky, jenž ve vápně jemně tečoval k pravé tyči TOMÁŠ JARŮŠEK - 3:1.

V 69. min. pak Švancaru po sérii ekvilibristických kousků fauloval ve vápně Hekerle a tentokrát se penalta pískala. Sám postižený ji ovšem zahodil, když brankář Soukal vystihl směr jeho střely a míč vyrazil mimo tři tyče. V 83. min. mohli hosté skóre zkorigovat, ale po akci Hekerleho mířil těsně vedle Henek. Účet utkání tak po skvělé akci Gromského, jemuž při sebevědomém průniku míč posunul pracovitý Ullmann, uzavřel PETR ŠVANCARA. Střela zprvní zaplula do hostující branky - 4:1.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - FC Slovan Havlíčkův Brod 4:1 (2:1)

Záznam z utkání

Další výsledky 8. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Bystřice nad Pernštejnem - Pelhřimov 1:3 (1:1), Přerov - Žďár nad Sázavou 0:0, Rosice - Stará Říše 1:2 (0:2), Vrchovina - Hodonín 2:2 (1:1), Kozlovice - Uherský Brod 4:1 (2:0), Tasovice - Šumperk 1:0 (0:0), Polná - Žďírec nad Doubravou 0:0