2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Pouť fotbalistů FK Blansko letošním ročníkem poháru FAČR skončila oproti loňsku tentokrát již v předkole. Svěřenci trenéra Michala Kuglera v kombinované sestavě nestačili na třetiligovou Líšeň, které podlehli na stadionu na Údolní 0:3.

Rozhodčí: Buček - Kolář, Hlubinka

F. Němec - Gromský, O. Blažek, Šplíchal, Buchta - Vintr (46. O. Zmeko), Nečas (C), Šíp, Kratochvíl - Juran, Beránek
Náhradníci: O. Zmeko

Zigo - Čampa (C), Avdić, Drábek - Lontras (76. Walla), T. Vejmělek, Hanuš, Milotínský, Matoušek - Stehlík, Ovsepjan
Náhradníci: R. Fousek, Kubík, Walla, Rychetský, Turek, L. Vejmelek
Trenér: Josef Mazura

Fotbalisté FK Blansko nastoupili k pohárovému duelu proti Líšni z plné přípravy. Příchody hráčů jsou v této fázi přípravy v jednání a tak měl trenér Kugler k dispozici velmi úzký kádr. V základní sestavě nastoupilo trio loňských dorostenců Ondřej Blažek, Jiří Kratochvíl a Ivan Beránek. Od úvodních minut operoval na pravém okraji zálohy premiérově za muže dorostenec Libor Vintr, jehož ve druhé půli na stejný úsek utkání nahradil jeho kolega Ondřej Zmeko. Oba se své obtížné role zhostili velmi dobře. Hostující lodivod Josef Mazura na Údolní přivezl tým tvořený v drtivé většině z kmenových hráčů, ze zbrojovácké farmy vypomohl pouze obránce Muamer Avdić, který jaro strávil na hostování v druholigovém Mostě a útočník Jindřich Stehlík.

Zápas zahájili domácí borci sympaticky. Ve 4. min. po faulu na Nečase protáhl Ziga povedenou střelou z trestného kopu Šíp, jeho pokus vytlačil hostující brankář s námahou na roh. Následně po přesném centru Kratochvíla zakončil v pádu mimo tři tyče Juran, jenž stejně jako loni v předkole poháru v Hodoníně nastoupil spolu s Beránkem v útoku. V 9. min. vysunul Kratochvíl výbornou přihrávku Beránka, jehož téměř gólovou střelu zastavila pravá tyč hostující svatyně. Za dvě minuty Juran přetlačil v osobním souboji obránce Drábka, jeho střele na vzdálenější tyč scházela přesnost. Totéž platilo za další minutu při dalším pokusu Gromskému.

Hosté úvodní tlak Blanska přestáli a záhy udeřili. Ve 14. min. centr Ovsepjana nedokázali domácí zadáci důrazně odvrátit a číhající JINDŘICH STEHLÍK doklepl míč do branky - 0:1. Domácí odpověděli nepříjemným trestným kopem Kratochvíla, který Zigo vyrazil mimo vápno, k zakončení se poté neprobil Šíp s Nečasem. Vzápětí hlavičkoval po rohlíku Gromského Juran nad branku.

V 18. min. zahřmělo na Údolní podruhé. Opět začala akce u Ovsepjana, jehož přihrávku sklepl Stehlík před nabíhajícího JAKUBA MILOTÍNSKÉHO, jenž umístěnou střelou překonal Němce v brance Blanska - 0:2.

Hosté pod dojmem dvoubrankového vedení častěji kombinovali a nepouštěli domácí do šancí. V prvním půli se již diváci další gólovky nedočkali.

Po přestávce se jako první osmělili domácí, v 52. min. však nebezpečný projektil vystřídavšího O. Zmeka hosté zblokovali. V 58. min. poslal Lontrasův centr těsně vedle pravé tyče Stehlík. V 66. min. předvedl výborný zákrok blanenský Němec, jenž si poradil s pohotovým zakončením Ovsepjana. 150 diváků se dočkalo ještě jedné branky. V 85. min. uzavřel účet utkání JINDŘICH STEHLÍK, jenž znovu pohotově doklepával do sítě přihrávku střídajícího Wally - 0:3.

Do 1. kola poháru tak postoupil soupeř z Líšně, jenž za týden přivítá na domácím hřišti Kroměříž. Blansko se může těšit na velmi kvalitní přípravné utkání, když ve středu 22. července od 19:30 nastoupí na stadionu na Srbské proti prvoligové Zbrojovce Brno. V tomto utkání rovněž představí svoji nejzvučnější letní posilu.