B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko zaznamenali první vítězství v sezóně před domácím příznivci. V 9. kole divize se svěřenci trenéra Martina Maši vytáhli na třetí celek tabulky Polnou, kterou po brankách Jana Trtílka a Luboše Chloupka porazili 2:0.

9. kolo , 30. září 2017, FK Blansko - Slavoj Polná

Slavoj Polná

Branky: 10. Trtílek, 32. Chloupek
ŽK: Bokůvka, Pšikal, Šplíchal, Veselý - nikdo
Rozhodčí: Gasnárek - P. Mayer, Vondryska
Delegát: Vidlák
Hrací doba: 45+0; 45+0

Veselý - Feik, Šplíchal (C), Bokůvka, Škrabal - Závodný - Chloupek (79. Hladký), M. Šmerda (71. D. Šmerda), Pšikal, Kratochvíl - Trtílek
Náhradníci: Nešetřil - Hladký, Imramovský, D. Šmerda
Trenér: Martin Maša

Skočdopole - Holub, Čížek, Benda, Kubec (26. Pecina), Daniel Kavka, Kučera, Válek (83. Procházka), Klíma (C), Hrdlička, David Kavka
Náhradníci: Čermák - Šimek, Trombelli, Procházka, Pecina
Trenér: Michal Lovětínský

Blansku se podařilo odčinit debakl z minulého kola. Proti třetímu celku tabulky šlo do vedení v 10. min., když precizně rozehraný rohový kop Pšikala tečoval na bližší tyči hlavou do sítě JAN TRTÍLEK - 1:0.

O zvýšení náskoku se ve 32. min. postaral LUBOŠ CHLOUPEK, ke kterému doputoval míč ve vápně po zblokovaném odkopu hostí dotírajícím Kratochvílem a domácí záložník střelou pod břevno rozjásal hrstku domácích příznivců - 2:0.

Svěřenci trenéra Maši odehráli nejlepší domácí zápas v dosavadním průběhu sezóny. Vypracovali si nespočet brankových příležitostí, s jejich proměňováním však byli na štíru. Přesto si po roce a téměř čtyřech měsících připsali proti Polné stejně jako v památném duelu ročníku 2015/16 opět tříbodový zisk, první před domácími fanoušky v této sezóně. Těch na utkání dorazilo 128, osmkrát méně než na postupový zápas.

Při absenci brankáře Záleského, pykajícího za vyloučení v minulém kole na hřišti Vrchoviny, nastoupil poprvé v základní sestavě A týmu brankář dorostu Zdeněk Veselý, který spolehlivým výkonem dopomohl svým spoluhráčům k cennému vítězství a sobě
k prvnímu čistému kontu v kariéře mezi dospělými.

Záznam z utkání

Další výsledky 9. kola Fortuna Moravskoslezské divize, skupiny D:

Rosice - Vrchovina 5:1 (5:0), Havlíčkův Brod - Břeclav 0:2 (0:1), Velká Bíteš - Třebíč 2:0 (1:0), Stará Říše - Tišnov 1:3 (1:1), Tasovice - Bzenec 3:2 (0:1), Ždírec nad Doubravou - Žďár nad Sázavou 1:0 (1:0), Strání - Šumperk 1:2 (1:0)