2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Poslední červencový den dorazil do Blanska čerstvý účastník FORTUNA:LIGY Zbrojovka Brno, ovšem Blansko se v derby věhlasného soupeře nezaleklo. Brno se v jihomoravském souboji mohlo ujmout vedení, ovšem penaltu Vaňka brankář Halouska lapil. Ve druhé půli Blansko převzalo otěže zápasu a skvělý výkon korunovali svými brankami Martin Holek a Filip Žák. Zbrojovka na dva údery soupeře odpověď nenašla a Blansko zapsalo velmi cennou výhru.

přátelské utkání , 31. července 2020, FK Blansko - FC Zbrojovka Brno

2:0

FC Zbrojovka Brno

Branky: 58. Holek, 81. Žák.
Rozhodčí: Marek – Nejezchleb, Machorek.

1. poločas: Halouska – Sukup, Šustr (C), Štrbák, Buchta – Kopičár, Lahodný, Vasiljev, Kania – Holiš, Harba.

2. poločas: Halouska – Sukup, Huška, Štrbák, Buchta (68. Klusák) – Lahodný, Kopičár, Žák, Kania (57. Přerovský) – Machalík, Holek.

1. poločas: Floder – Štepanovský, Dreksa (C), Endl, Bariš – Pidlepenec, J. Sedlák, Vaněk, Šumbera – Přichystal (31. Zikl), Růsek.

2. poločas: Šustr – Černín, Hlavica (50. Endl), Šural, Čermák – Hladík, Jambor (77. Růsek), Koudelka, Fousek – Zikl, Vintr.

Úvod jihomoravského derby patřil Zbrojovce. Už ve čtvrté minutě rozehrál zajímavý přímý kop z levé strany Vaněk, jeho tvrdý pokus ale pouze prosvištěl kolem tyče a Štepanovský na něj o chlup nedosáhl. První šanci po dvaceti minutách hry měli také domácí fotbalisté, když Harba dostal kolmici za obranu, ovšem na vyběhnuvšího Flodera si nepřišel a dorážku zastavil na poslední chvíli vracející se Štepanovský.

Ve 23. minutě se za kolmicí vydal Přichystal, který si míč píchl kolem někdejšího spoluhráče Halousky a po faulu byla nařízena penalta. Té se ujal Ondřej Vaněk, ovšem Halouska jeho ránu placírkou k tyči přečetl a míč vyrazil. Po půlhodině hry se připomněli opět domácí, dalekonosný pokus Lahodného vystrašil Flodera. V závěru půle pak pláchl po levé straně Kania a jeho centr našel před brankou úplně volného Vasiljeva, ale ten přestřelil.

Úvodní šanci druhého poločasu mělo Brno, když Šustr lapil centr Žáka a dlouhým výkopem vyslal vpřed Vintra. Hostující útočník brankáře Maňákem přeloboval, s ním však také branku. To Blansko ze své první šance ve druhé půli udeřilo. Šustr nejprve dobře vyběhl a zastavil dlouhý centr, pak se mu ale nepovedla rozehrávka, které se zmocnil Žák a centrem před prázdnou branku našel Martina Holka. Ten neměl problém zakončit do úplně prázdné branky – 0:1.

Zbrojovka s přibývajícími minutami stupňovala svůj tlak, jenže kombinace soupeř dobře pokrýval. Do hry se vrátil i Růsek, ofenzivní trio Zbrojovky však těžit z centrů Hladíka nedokázalo. Deset minut před koncem po faulu na levé hranici vápna zahrávali domácí přímý kop a po rozehrávce nakrátko se do balónu opřel Filip Žák a tvrdou ranou se trefil přesně na zadní tyč. Šustr měl zakrytý výhled a na míč nedosáhl. V závěru už si Blansko vítězství pohlídalo, Zbrojovka tak načala přípravu na prvoligový ročník prohrou.