P o d i v í n / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko v 10. kole krajského přeboru žádné překvapení nepřipustili. Na hřišti posledního týmu tabulky Slavoje Podivín vyhráli po dvou brankách Jana Trtílka a jedné Jana Doležela 3:0, připsali si čtvrté vítězství v řadě a udrželi se na prvním místě.

10. kolo , 13. října 2012, Slavoj Podivín - FK Blansko

Slavoj Podivín

Branky: 39. a 60. Trtílek, 70. Doležel
ŽK: 49. Kadrnka - nikdo
Rozhodčí: M. Janíček - Laštůvka, Fojt
Delegát: Dofek

T. Létal - Stojkovič, Řezáč (47. Sádlo, 80. Halm), Švestka (C), Kadrnka - Nevěděl, Krajča, Martečík (65. Šemora), Očenášek, Dohnal - Praks
Náhradníci: Holý, Halm, Sádlo, Šemora, Solařík
Trenér: Karel Švestka

Juran - Bubeníček (C), Maška, Marák, Šíp - Beneš (74. Jarůšek), Šplíchal, Pokorný (74. Zouhar), Šenk - Doležel, Trtílek (84. Mokrý)
Náhradníci: Zouhar, Mokrý, Jarůšek, Němec
Trenér: Karel Jarůšek

Blansko proti poslednímu týmu tabulky nasadilo do branky uzdraveného Davida Jurana, který naposledy odchytal utkání 3. kola s Rousínovem 25. srpna. Post středního obránce vedle zkušeného Josefa Mašky obsadil Martin Marák. Defenzivního záložníka obstarával Jakub Šplíchal.

Zápas v poklidném tempu, v němž hosté častěji drželi míč na svých kopačkách a domácí spoléhali především na brejky a standardní situace, odstartovala v 9. min. po centru Šípa šance Doležela, kdy míč skončil na levé tyčce branky T. Létala. V 21. min. další přesný centr Šípa nasměroval Doležel pro změnu do tyčky pravé, tentokrát však bylo díky zdviženému praporku pomezního rozhodčího veškeré vzrušení zbytečné.

Ve druhé polovině prvního poločasu Blansko ubralo plyn a domácí zahrozili. Nejprve ve 33. min. brankář Juran zmařil šanci k otevření skóre Praksovi. Následoval rohový kop Očenáška, po němž Juran zneškodnil gólovou hlavičku Nevěděla.

Ve 39. min. se Blanenským přeci jen podařilo vstřelit vedoucí branku. Po standardce Pokorného si na odražený míč počíhal Jan Trtílek a pohotovou střelou k pravé tyčce překonal zkoprnělého Létala - 0:1.

Do kabin však mohla jít obě mužstva za nerozhodného stavu. To by si však ve 44. min. nesměl na Juranovi vylámat zuby Očenášek, jehož střelu blanenský brankář vyrazil na roh.

Po změně stran již hru plně ovládli svěřenci Karla Jarůška. Ti přidali na tempu a bylo to znát na počtu vypracovaných šancí. Již ve 48. min. protáhl Létala střelou z hranice vápna Beneš. V 59. min. domácí brankář vychytal 100% šanci Doležela. Za necelou minut už kapituloval podruhé, když po přihrávce Šípa využil nedůrazu domácí obrany Jan Trtílek, jenž nasměroval míč po zemi k levé tyči - 0:2.

Konečnou podobu výsledku dal po přesném vysunutí Trtílka jeho parťák z útoku Jan Doležel, který nadvakrát zakončil brejkovou situaci - 0:3.

Další výsledky 10. kola KP:
Moravský Krumlov - Boskovice 2:0 (0:0), Ivančice - Ráječko 3:0 (3:0), Novosedly - Rajhrad 5:1 (3:1), Bosonohy - Sparta Brno 1:0 (0:0), Kuřim - Rousínov 0:0, IE Znojmo - Mutěnice 2:4 (1:3), Bzenec - Kyjov 1:0 (1:0)