2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Čtvrté a zároveň poslední přípravné utkání. Během sobotního dopoledne zavítali blanenští fotbalisté do Rosic, kde se střetli s tamním Slovanem. V utkání proti svému třetiligovému sokovi herně i výsledkově obstáli. Blansko v zápase dvakrát dotahovalo a zápas tedy skončil remízou 2:2.

přátelské utkání , 23. července 2022, FC Slovan Rosice - FK Blansko

FC Slovan Rosice

2:2

0:0

Branky: 52. a 80. vlastní – 68. Chládek, 88. Kapur
Rozhodčí: Malimánek – Sivera, Mrkvica

Drobek – Černý (C), Krejčí (46. Zezula), Drbal, Vítámvás (46. Kršák) – Přikryl, Selinger (78. Sedláček), Kulík, Koláčný (46. Novák), Sedláček (46. Kozel) – Banda (46. Fila)

Nešetřil (46. Kalina) – Chyla, Smrčka (C), Kapur, Adamec – Zúbek, Dano - Chládek, Jaroš, Miloševič – Tulajdan
Střídali: Feik, Blažík, Černý T., Kamenský, Crhan

Oproti úternímu utkání s Kunštátem došlo v sestavě Blanska k několika změnám. Trenéři mohli již počítat se Smrčkou a Adamcem, kteří kvůli lehčím zraněním poslední zápas vynechali. Sestava se rozrostla také o další testované hráče. Blanenský klub zkouší srbskou dvojici Miloše Kapura s Lukou Miloševičem a Miroslava Kamenského, který naposledy oblékal dres zbrojovácké rezervy.

Po vzájemném oťukávání se do šance jako první dostali blanenští. Po Jarošově vysunutí se do slibné šance řítil Chládek, při kličce domácímu brankáři si však míč posunul příliš daleko od nohy a jeho následné zakončení stačil Drobek vyrazit na roh. Zanedlouho poté se po chybné rozehrávce Blanska hnali do šance rosičtí, s pokusem k pravé tyči si Nešetřil poradil. V další šanci domácích se ocitl Kulík, který po centru z levé strany nedokázal míč hlavou usměrnit mezi tři tyče.

Ve 31. minutě se opět připomněli hosté z Blanska. Nákop Kapura za obranu si na levé straně přebral Adamec a centrem hledal nabíhajícího Chládka, ten ovšem pohotovou střelou z první trefil míč pouze do rukavic připraveného Drobka. Ve 35. minutě vedly Rosice akci po levé straně, střelu z nebezpečné vzdálenosti zblokoval na poslední chvíli Smrčka. První poločas tedy skončil bez branek.

Do druhého poločasu nahradil Nešetřila v blanenské brance Kalina. Právě brankář Kalina se zaskvěl krátce po změně stran. Po rohovém kopu domácích propadl míč v pokutovém území k jednomu z rosických hráčů, jehož pokus výborným zákrokem Kalina zneškodnil. O chvíli později už blanenský brankář kapituloval. Po centru z pravé strany se míč v pokutovém území po souboji nešťastně odrazil od obránce za záda bezmocného Kaliny. Rosice nepolevovali. Krátce nato vyslal rosický útočník tvrdou ránu na zadní tyč, blanenský brankář však své mužstvo skvělým zákrokem podržel.

Blansko se po náporu domácích oklepalo a hnalo se za vyrovnáním. V 63. minutě střílel po povedené kombinaci záložník Dano, jeho střelu ale obrana zablokovala. O 5 minut později tentýž hráč potáhl míč a vyzval ke sprintu Chládka. Mladý záložník po dlouhém sprintu ustál souboj s obráncem a střelou mezi nohy překonal Drobka. V 80. minutě se ke slovu opět dostali domácí, kdy si přízemní centr z pravé strany ve snaze odehrát míč před útočníkem nešťastně srazil do vlastní sítě jeden z blanenských obránců.

Rosice poté mohli zápas nadobro rozhodnout. Nebezpečnou střelu z pravé strany ovšem vyrazil Kalina mimo. Blansko se nevzdalo a brzy přišla odměna v podobě vyrovnávacího gólu. V 85. minutě ještě neuspěl Crhan, kdy se po kombinaci Kapura s Jarošem ocitl osamocený před domácím brankářem, Drobka ale nepropálil. 2 minuty před koncem už se ovšem blanenští radovali. Na krásný centr Kamenského si ve vápně naskočil Kapur a vyrovnal na konečných 2:2.

Blansko tedy zakončilo sérii přípravných zápasů remízou s 5. celkem uplynulého ročníku MSFL. Další utkání sehrají hráči A-týmu v sobotu 30.7., kdy v předkole MOL Cupu narazí na tým z Bohunic. Utkání se odehraje na hřišti soupeře a startuje v 10:15.