B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko mají za sebou poslední přípravné utkání před startem nového ročníku divize D. Na domácím stadionu na Údolní podlehli svěřenci Ludevíta Grmely Sokolu Určicím 1:2. Nový blanenský lodivod v sestavě vyzkoušel čtyři juniory Zbrojovky.

přátelské utkání , 2. srpna 2014, FK Blansko - TJ Sokol Určice

TJ Sokol Určice

Branky: 59. T. Sodomka - 37. Hochman, 58. Skopalík
Rozhodčí: Manoušek - Jalový, Barák

Švancara - Gromský, T. Zouhar, Müller, Pokorný - D. Šural, Horáček, Nečas (C), Levai - Hansl, Trtílek
Střídali: T. Sodomka, M. Zouhar, Vágner, Jarůšek, Buchta, Krejčíř
Trenér: Ludevít Grmela

Nejezchleb - Walter, Zapletal, Zelina, Novák, Pavel, Svozil, Vaněk, Skopalík (C), Hochman, Zbožínek
Střídali: Pekař, Ján, Bokůvka, Vasiljev, Bánovec, Machinek, Piták
Trenér: Evžen Kučera

Poslední přípravné utkání před startem nové sezóny 2014/15 sehráli fotbalisté FK Blansko na domácím stadionu na Údolní proti účastníkovi divizní skupiny E Sokolu Určicím, který v minulovém ročníku skončil na 10. místě. Premiéru před domácími diváky si odbyl nový trenér Blanska Ludevít Grmela. Ten v sestavě mimojiné vyzkoušel čtveřici mladých hráčů z juniorkého týmu Zbrojovky Brno. Byli jimi záložníci David Šural (1993), Martin Levai (1994) a útočníci Jakub Krejčíř (1994) a Tomáš Sodomka (1995).

K prvnímu ohrožení branky zaveleli v 7. min. hosté, prudkou střelu z pravé strany však Švancara vyrazil do bezpečí. Domácí kontrovali ve 14. min. nadýchaným centrem Levaie a pohotovým zakončením Trtílka z první, míč skončil nad. Krásný fotbalový moment připravil divákům ve 27. min. dirigent záložní řady Určic Martin Svozil, který střelou z poloviny hřiště orazítkoval břevno!

Ve 30. min. předvedl opět spolehlivý zákrok Švancara, když si poradil se střelou z bezprostřední blízkosti. O pět minut později další povedený centr Levaie namířil opět nad tentokrát druhý z blanenských forvardů Ladislav Hansl. Vzápětí Jan Trtílek nepotrestal špatné vyběhnutí brankáře Nejezchleba a hosté z protiútoku udeřili. Na konci rychlé kombinace byl Patrik Hochman, který křižnou střelou k levé tyči poslal hosty do vedení - 0:1. Ve 40. min. další z přesných centrů levonohého Levaie našel hlavu Davida Müllera, brankář Nejezchleb však tentokrát svůj tým podržel, dorážející Krejčíř mířil nad.

Po přestávce byli aktivnějším týmem Blanenští, přesto však podruhé inkasovali. V 58. min. zůstal po rohovém kopu na zadní tyči nekrytý kapitán Určic Michal Skopalík, který dopravil míč do branky - 0:2. Blansko však bleskurychle reagovalo. O minutu později vybídl Tomáš Jarůšek jmenovce Sodomku, který s přehledem překonal Pitáka - 1:2.

V 62. min. se brankáře hostů pokoušel obloučkem přelstít Levai, ale ten se nachytat nenechal. Vzápětí opět Levai vysunul do pokutového území Sodomku, který byl faulován a Blansko získalo výhodu pokutového kopu. K míči se postavil David Šural, jehož prudkou střelu však Piták dokázal zneškodnit.

Blanenští svůj tlak v závěru vystupňovali, tečovaná střela Levaie v 73. min. skončila v náručí brankáře. O dvě minuty později pak Tomáš Jarůšek sám ve vápně nedokázal hlavou usměrnit do sítě centr Aleše Vágnera. V 77. min. pak skončila těsně nad střela Krejčíře. Blansko tak prohrálo i své třetí přípravné utkání. Za týden již svěřence Ludevíta Grmely čeká první mistrovské utkání. V sobotu 9. srpna se od 16:30 představí na hřišti Napajedel.