2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Blanenští fotbalisté zavítali v rámci předkola MOL Cupu do Bohunic, kde se střetli s domácím Tatranem, nováčkem divize D. Vyrovnané utkání rozhodl jedinou brankou exblanenský špílmachr David Bednář. Blansko tedy podlehlo Tatranu nejtěsnějším rozdílem a v letošním ročníku domácího poháru končí již v předkole.

Rozhodčí: Kolář – Julínek, Soukal

Kunický - Pavlíček, Král (C), Krejčí, Řeřucha - Martinek (76. Kotoun), Rolinek (63. Petřík), Lacko (87. Musil), Fila - Bednář - Burčík
Náhradníci: Dang - Chlup, Musil, Zeman, Petřík, Krejčíř, Kotoun

Kalina - Feik, Černý, Smrčka (C), Kamenský (70. Adamec) - Holman (52. Zúbek), Dano - Chládek (40. Rajčinec), Jaroš, Crhan (70. Psota) - Kapur (52. Tulajdan)
Náhradníci: Nešetřil - Zúbek, Adamec, Tulajdan, Rajčinec, Psota, Šíp

Sestava Blanska prošla během letní přestávky velkou obměnou. V základní sestavě nastoupili pouze tři hráči, kteří oblékali blanenský dres i v jarní části loňské sezóny. Trenéři nemohli pro tento duel počítat se zraněnými obránci Chylou a Blažíkem. Jako kapitán své mužstvo poprvé vedl Filip Smrčka.

První šanci v utkání si připsali blanenští. Feik našel v pokutovém území Jaroše, jehož tvrdou střelu k levé tyči vykopl Kunický na roh. Po rohovém kopu střílel vysoko nad branku Chládek. V 10. minutě podklouzl u půlící čáry stoper Král, Jaroš se hnal po levé straně a v pokutovém území hledal nabíhajícího Kapura. Jarošovu přihrávku však odvrátila vracející se obrana. Ve 12. minutě se poprvé měnilo skóre. Do odraženého míče se z dobrých 30 metrů opřel bohunický David Bednář a střelou z voleje vymetl pravou šibenici Kalinovi branky.

Po Bednářově brance drželi míč na svých kopačkách po většinu času hosté z Blanska, často se však zbytečně uchylovali k nakopávaným míčům. Blanenští si vybojovali spoustu rohových kopů, ze kterých však nedokázali ohrozit domácího brankáře. Ve 24. minutě střílel z přímého kopu Lacko, brankář Kalina jeho pokus přes zeď pokryl. Ve 31. minutě měli blanenští velkou šanci na srovnání skóre. Chybu domácích v rozehrávce vystihl na polovině hřiště Kapur, jenž poslal do vyložené šance Jaroše. Mladý záložník zakončil svůj únik slabou střelou vedle levé tyče domácí branky.

5 minut před přestávkou skončilo utkání pro Chládka, který si po souboji s Řeřuchou přivodil zranění kolene a musel být ze hřiště odnesen na nosítkách. V posledních minutách prvního poločasu mohli hráči Tatranu navýšit své vedení. Bednářův dobře zahraný přímý kop se snesl přímo na nohu Burčíka, jeho zakončení však scházela větší razance a Kalina míč lapil. O chvíli později zahrával přímý kop opět skvělý Bednář, Burčík ovšem ani na druhý pokus blanenského brankáře nepřekonal, kdy jeho hlavičku z hranice malého vápna fantastickým zákrokem vyrazil Kalina.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako první. Blanenští kontrolovali míč, jejich útočné snahy však ve většině případů končily u dobře fungující obrany domácích, zatímco Bohunice hrozily z rychlých protiútoků. V 70. minutě našel Smrčka dobrým pasem za obranu nabíhajícího Jaroše, jenž přehodil brankáře, jeho pokus však z brankové čáry vykopl Řeřucha. O chvíli později hlavičkoval na druhé straně Burčík, míč skončil těsně nad.

Blansko přeskupilo řady a hnalo se za vyrovnáním. V 80. minutě se vysunutý stoper Smrčka dobře uvolnil v domácí šestnáctce, jeho zpětnou přihrávku na Jaroše odklidila pozorná obrana. Zanedlouho poté vysunul Rajčinec Smrčku, před kterým na poslední chvíli ukopl míč vyběhnuvší Kunický. Do dobré příležitosti se dostal také sám Rajčinec, jeho střele z nadějné pozice však scházela přesnost. V poslední minutě základní hrací doby domácím fanouškům zatrnulo. Smrčka centroval do vápna, na míč si naskočil Jaroš, jehož zablokovaná střela hlavou skončila těsně nad břevnem Kunického branky. Poslední šanci utkání měl po centru Bednáře domácí Burčík, nedokázal však hlavou usměrnit míč do branky. Mrzet ho to ale nemuselo. Bohunickým stačila k postupu jediná branka a v dalším kole MOL Cupu se představí na hřišti Bzence.

Blansko tedy nezopakuje loňskou jízdu pohárem a končí letos již v předkole. Další utkání sehrají blanenští fotbalisté v sobotu 6.8., kdy startuje nový ročník Moravskoslezské fotbalové ligy. Na stadion na Údolní přijede mužstvo Hanácké Slavie Kroměříž, které je považováno za favorita soutěže. Utkání startuje v 17:00.