2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko se s pohárem České pošty rozloučili již v předkole. V útulném azylu hřiště Sokola Rudice prohráli svěřenci Jiřího Hajského s divizní Dostou Bystrc 0:1. Vítěznou trefu hostů obstaral obránce Petr Šíp - kmenový hráč FK Blansko.

Rozhodčí: Podaný - Kolář, Lazar

F. Němec - Brichta, Bubeníček (C), Vágner, Zavoral - Šafařík, Mokrý, Kopecký, Sedláček - Buchta, Jarůšek
Náhradníci: M. Malits
Trenér: Mgr. Jiří Hajský

Bogner - Urbánek, Gryc, Jirásek (C), Šíp (45. Kabeláč) - Hajn, Šplíchal (87. Kocman) - Březina (65. Matoušek), Fiala, Doležel - O. Přichystal
Náhradníci: Kabeláč, Matoušek, Kocman

V příjemném prostředí fotbalového areálu Sokola Rudice, na výborně připraveném zeleném pažitu, se odehrálo předkolo poháru České pošty, v němž fotbalisté FK Blansko hostili divizní celek FC Dosta Bystrc-Kníničky. V jeho dresu nechyběli na hřišti ex-blanenští Petr Šíp a Jan Doležel, kteří se významnou měrou zapsali do dějin tohoto utkání. Vše z lavičky bedlivým okem sledoval trenér Michal Kugler, před rokem ještě trenér FK Blansko.

Domácí lodivod Jiří Hajský nasadil kombinovanou sestavu, v níž se objevili i dva dorostenci Milan Brichta a Radim Šafařík. Na lavičku pak usedl jediný náhradník - druhý brankář Martin Malits. Z úspěšné jarní sestavy hrál pouze kapitán Radim Bubeníček.

A byl to právě Bubeníček, který v 10. min. mohl poslat domácí do vedení. Jeho přízemní střela z trestného kopu se zastavila až na pravé tyčce Bognerovy branky. Následoval závar ve vápně, při němž nejprve střelu Kopeckého vyrazil brankář Dosty mimo a z následné dorážky orazítkoval Buchta břevno. Hosté odpověděli lobem Hajna, jenž mířil mimo tři tyče.

Za minut prodloužil Přichystal míč na Doležela, který jemně nadzvedl míč před vybíhajícím brankářem Němcem, ani tentokrát nebylo zakončení přesné. Obdobně dopadly i hlavičky obránce Gryce v 15. a 19. minutě. Klíčový moment utkání se odehrál ve 25. minutě. Zavoral fauloval v blízkosti pokutového území. K míči se postavil Petr Šíp, jehož prudkou ránu procedila rozestoupivší se blanenská zeď za záda bezmocného Němce - 0:1.

Ve 30. min. mohli bystrčtí své vedení navýšit. Kopecký zahrál ve vápně nešťastně rukou, míč si na penaltový puntík postavil Jan Doležel, který však prudkou střelou pouze rozezvučel břevno. V 37. min. zahrozili Blanenští. Povedeným individuálním průnikem se prezentoval Sedláček, po jehož přihrávce byl v pokutovém území atakován Buchta. Toužebně očekávanou penaltu ze strany domácích však rozhodčí neodpískal. Poločas uzavřela spolupráce dvojice Doležel - Fiala, na následný centr prvně jmenovaného ve vápně těsně nedoskočil Přichystal.

Po změně stran se hosté dostali do několika střeleckých příležitostí, k dobrému výkonu se však rozehrál brankář Němec, který se po delší pauze, zaviněné nemocí, vrátil mezi tři tyče. V 55. min. ještě střela Přichystala mířila nad, za minutu si však na blanenském brankáři vylámal zuby jeho bývalý spoluhráč z Blanska Doležel.

V 70. min. hasil po úniku střídajícího Kabeláče a následném centru nebezpečí před Doleželem obránce Zavoral. Na opačné straně zkoušel dvakrát neúspěšně ohrozit hostujícího brankáře Bognera Sedláček. A když v 82. min. neuspěl při nadějném brejku ani Buchta, mohli se po závěrečném hvizdu rozhodčího Podaného radovat z postupu hráči brněnské Dosty. Ti v 1. kole poháru České pošty změří síly s Viktorií Otrokovice.