2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko pokračují v rámci přípravných utkání v úspěšné sérii. Na umělé trávě v Bohunicích sice svěřenci trenéra Zbořila v poločase prohrávali 2:0, i díky dvěma trefám Luboše Chloupka nakonec uhráli remízu 3:3.

přátelské utkání , 10. února 2016, TJ Tatran Bohunice - FK Blansko

TJ Tatran Bohunice

3:3

Poločas: 2:0
Branky: 4. Ullmann, 26. Kulička, 72. Damborský - 55. Nečas (as. Chloupek), 65. Chloupek (as. Mezlík), 89. Chloupek (as. Schneider)
Rozhodčí: Lenfeld

Blansku se nepodařilo zachytit úvod utkání. Ve 3. min. sice ještě stačil Juran zneškodnit nebezpečnou střelu Burčíka. Následně si centr z pravé strany zpracoval ONDŘEJ ULLMANN a nekompromisní střelou otevřel skóre - 1:0.

V 17. min. se k ohrožení branky dostal znovu Burčík, ale Juran jeho pokus kryl. Ve 26. min. propadli Blanenští ne levé straně, čehož využil k úniku PETR KULIČKA, který mazácky přehodil Jurana - 2:0.

Poté se v ofenzivě probudili svěřenci trenéra Zbořila. Střela Kratochvíla mířila těsně vedle pravé tyče. Mezlík z trestného kopu trefil pouze zeď a následnou dorážku domácí zblokovali na roh. Ve 32. min. skončilo utkání pro Koláčka, jehož při individuálním průniku před šestnáctkou nevybíravě fauloval Píšek. Ve 38. min. Ullmann vybídl ke skórování Kuličku, Juran předvedl výtečný zákrok. Na druhé straně po přímočaré akci Gromského a Chloupka domácí stačili pokus Beránka tečovat na roh.

V předposlední minutě se znovu zaskvěl Juran, na kterém si vylámal zuby jeho ještě na podzim spoluhráč Ullmann. Na druhé pálil těsně vedle Mezlík.

Po změně stran byli Blanenští velmi aktivní a rychlou kombinací si vypracovali několik střeleckých příležitostí. Ve 46. min. namířil centr Chloupka do boční sítě Nečas. V 55. min. si stejná dvojice spolupráci zopakovala a tentokrát byl už JAN NEČAS v zakončení úspěšný - 2:1. Za dalších devět minut zakroutil Schneider trestný kop o pár čísel mimo branku.

V 65. min. Mezlík na polovině hřiště získal míč a po jeho pobídce s rohu velkého vápna prosadil střelou ke vzdálenější tyči LUBOŠ CHLOUPEK - 2:2. Po vyrovnání hosté mírně polevili a několikrát musel znovu své umění předvést brankář Juran. Ani on už však v 72. min. nestačil na střelu FILIPA DAMBORSKÉHO, který potrestal nepřesnost při zakládání útoku a poslal Bohunice opět do vedení - 3:2.

V 76. min. předložil Mezlík míč Chloupkovi, brankář Gruber jeho pokus pokryl. O konečné remíze rozhodl v předposlední minutě LUBOŠ CHLOUPEK, který po pasu Schneidera přeloboval vyběhnuvšího Grubera - 3:3.