2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - V pořadí třetí zápas zimní přípravy sehrál v sobotu na umělé trávě na Mlýnské A tým FK Blansko. Proti účastníkovi krajského přeboru Bohunicím si svěřenci Zbyňka Zbořila vytvořili dostatek brankových příležitostí a střelecky se prosadili hned šestkrát.

přátelské utkání , 28. ledna 2017, FK Blansko - TJ Tatran Bohunice

6:0

TJ Tatran Bohunice

Poločas: 2:0
Branky: 36. Kolařík z pen., 38. a 67. Kratochvíl, 51. Minx, 63. Feik, 76. Stehlík
Rozhodčí: Filip Sedlář - Jiří Roučka, Roman Cápal
Diváků: 50

Juran - Gromský, Píšek, Koláček (61. Feik), D. Pospíšil - Kratochvíl, Kolařík - Chloupek, Trtílek (61. Prudil), Minx (61. D. Šmerda) - Stehlík
Trenér: Zbyněk Zbořil

Gruber (46. Roblík) - Vavřík, Král, Musil, M. Hrazdíra, Hlavoň, Fiala, Šembera, Ullmann, Čermák, Baghdasaryan
střídali: Macháček, J. Pospíšil, Mach, Burčík, Šabršula
Trenér: Lukáš Kříž

Trenér Zbořil nemohl pro toto utkání počítat s několika zraněnými hráči. Na marodce jsou Duda, Hanuš, Šplíchal a dlouhodobě mimo je útočník Motyčka, který nedohrál minulý přípravný zápas se Svitavami. V dresu Bohunic nastoupil v základní sestavě bývalý útočník Blanska Ondřej Ullmann. Ve druhém poločase se pak do hry dostal také záložník Jan Pospíšil, který v našem klubu působil v divizní sezóně 2013/14.

První příležitost otevřít skóre měl v 7. min. Trtílek, kterého uvolnil Stehlík, domácí útočník však trefil pouze tělo včas vyběhnuvšího brankáře Grubera. Ten si v 16. min. poradil také s trestným kopem Kratochvíla a ve 23. min. si na něm vylámal zuby i zakončující Stehlík. Ve 27. min. se po rohovém kopu dostal k hlavičce Píšek, Gruber však byl znovu na svém místě.

Deset minut před přestávkou přišel rychlý kontr Blanska, na jehož konci Minxovu střelu srazil jeden z dobíhajících hráčů Bohunic ve vápně rukou a následoval tak pokutový kop. Ten bezpečně proměnil ŠTĚPÁN KOLAŘÍK - 1:0.

Vzápětí byl úspěšný exekutor penalty faulován před šestnáctkou a trestný kop poslal ukázkově přes zeď za Gruberova záda JIŘÍ KRATOCHVÍL - 2:0.

Také po změně stran se do listiny střelců zapisovali výhradně domácí. V 51. min. vyrazil bohunický brankář povedenou střelu Chloupka, dorážející JAN MINX už se však prosadil - 3:0.

Po hodině hry se do sestavy dostalo také trio dorostenců Tomáš Feik, Dominik Šmerda a David Prudil. Posledně jmenovaný se v 63. min. šikovně prosadil na pravé straně a vybojoval rohový kop. Ten rozehrál Kratochvíl přesně na TOMÁŠE FEIKA, který hlavou poprvé skóroval za A tým - 4:0.

Další branka padla po ose Šmerda - Prudil, když druhý jmenovaný přesně nacentroval do vápna, kde Stehlík připravil míč JIŘÍMU KRATOCHVÍLOVI, který ho poslal k levé tyči - 5:0. Také hosté se dostali do několika střeleckých příležitostí, všechny situace však vyřešila blanenská obrana v čele s brankářem Juranem.

Konečnou podobu výsledku dal v 76. min. po akci Chloupka JINDŘICH STEHLÍK - 6:0.

Další přípravné utkání sehraje A tým FK Blansko příští sobotu 4. února od 11:00. Na umělé trávě na Mlýnské budou svěřenci Zbyňka Zbořila hostit celek AFK Tišnov.