2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

V y š k o v / B l a n s k o - Konfrontaci s nejkvalitnějším soupeřem v přípravě zvládli fotbalisté A týmu FK Blansko se ctí. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila remizovali s třetiligovým Vyškovem na jeho hřišti 2:2. O branky se postarali Jan Trtílek a Luboš Chloupek

přátelské utkání , 6. února 2016, MFK Vyškov - FK Blansko

MFK Vyškov

2:2

Poločas: 1:2
Branky: 20. Jeřábek, 78. Přerovský - 37. Trtílek (as. Chloupek), 42. Chloupek (as. Schneider)
Rozhodčí: Buček - O. Skoupý, Vinklárek

Kopáček - Hodinář, Trousil, Krejčí, Netopil - Studený, Jeřábek (80. Lahodný), Lahodný (68. J. Horváth), V. Novotný - Přerovský, J. Lička
Trenér: Miloslav Machálek

Juran (46. Prosecký) - Gromský, Koláček, Šplíchal, F. Blažek - Nečas, Schneider - Chloupek, Kratochvíl, Buchta - Trtílek
hokejově střídali: Flachs, Beránek
Trenér: Zbyněk Zbořil

Třetiligový domácí tým od úvodu častěji držel míč na svých kopačkách. Již v 5. min. překonal Jurana pohotovou střelou J. Lička, domácímu forvard však těžil z ofsajdového postavení. Blansko kontrovalo akcí Nečase, po níž skončila tečovaná střela Chloupka rohovým kopem. Následně se před hostující šestnáctkou uvolnil Lahodný, Juran si s jeho pokusem poradil.

V 10. min. po rohu domácích podnikli Blanenští rychlý protiútok, který skončil střelou v ofsajdu se nacházejícího Chloupka. Domácí si z územní převahy vytvořili několik slibných střeleckých příležitostí a rohových kopů, ale nakonec jim k první brance dopomohli hosté chybou v rozehrávce. Po ní se přesnou střelou k pravé tyči prosadil MICHAL JEŘÁBEK - 1:0.

O tři minuty později skončil i s přispěním Jurana nebezpečný projektil J. Ličky na břevně. Ve 33. min. prošel do šestnáctky Trtílek, na jeho pobídku však nikdo ze spoluhráčů nereflektoval. Mnohem lépe to svěřencům Zbyňka Zbořila vyšlo za další čtyři minuty. Chloupek posunul míč JANU TRTÍLKOVI a ten chladnokrevně překonal brankáře Kopáčka - 1:1.

Ihned poté se do zakončení dral J. Lička, ale tísněn Koláčkem pálil vysoko nad. Ve 40. min. hlavičkoval těsně vedle pravé tyče Lahodný. Že se fotbal nehraje na držení míče a územní převahu pak dokumentovali Blanenští ve 42. minutě. Milimetrový pas Schneidera si do běhu zpracoval LUBOŠ CHLOUPEK a nečekanou střelou na bližší tyč zastihl Kopáčka v nedbalkách - 1:2.

Po změně stran se znovu častěji hrálo před pokutovým územím Blanska. V 50. min. hlavičkoval po standardce Hodináře osamocený Krejčí nad. V 57. min. pokryl Prosecký střelu Lahodného. Hosté kontrovali několika nadějnými brejky. Ještě v téže minutě Hodinář stihl přerušit Trtílkův průnik. O deset minut později předložil Chloupek ideální přihrávku osamocenému Buchtovi, jehož střelu však stačil reflexivně vykopnout. V 73. min. po dalším rychlém protiútoku Chloupek místo střely volil přihrávku na obsazeného spoluhráče.

Domácí nabádáni koučem Machálkem k trpělivosti se dočkali v 78. min., kdy své prvoligové zkušenosti z dresu Zbrojovky využil DANIEL PŘEROVSKÝ, který po individuálním průniku srovnal na konečných 2:2.