2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Nepříliš jednoduché utkání odehrál tým Zbyňka Zbořila v sbotu 12. října na domácím hřišti proti Frýdku-Místku. Souboj druhého se třetím připomínal litý boj o každý metr hřiště. Výhru 1:0 zařídil již v prvním poločase Filip Žák a díky tomu zůstává Blansko na čelních příčkách MSFL.

11. kolo , 12. října 2019, FK Blansko - FK Frýdek-Místek

1:0

FK Frýdek-Místek

Branka: 20. Žák.
Žluté karty: 54. Štrombach (BLA) – 10. Bialek, 33. Šumský, 60. Varadi, 60. Hykel (všichni Frýdek-Místek).
Červená karta: 83. Kebísek
Rozhodčí: Gasnárek – Drozdy, Ogrodník.

Doležal – Huška, Urbančok (63. Ordoš), Ilko (86. Šmerda), Sedlo, Šulek, Štrbák, Buchta, Žák (77. Tulaydan), Schwendt (46. Přerovský), Štrombach (70. Traore)

Ciupa – Kebísek, Hýbl, Kaizar, Bialek – Šumský, Ožvolda (81. Teplý), Skwarczek – Hykel (61. Šohaj), Varadi, Visič (61. Kubík)

Od prvních minut bylo jasně znát, že oba týmy hrají skutečně o hodně. Jak Doležal, tak Ciupa museli být ve střehu, neboť oba celky dokázaly vyprodukovat nebezpečné pokusy, které ohrožovaly branku soupeře. S plynoucím časem přebírali domácí otěže a Ciupa byl jednoznačně hrdinou Frýdku. Ve dvacáté minutě však střelu z osy vyrazil jen k Filipu Žákovi, jehož role byla víceméně jednoduchá - 1:0. Do konce poločasu si oba týmy mohly připsat branku, ale Doležal na domácí straně byl vždy výborně postaven a gólovky hostí s ledovým klidem pochytal. Na druhé straně několikrát reflexivně zasáhl Ciupa.

Do druhé půle stáhl trenér Zbořil Schwendta a Blansko se hned z kraje muselo bránit tlaku Frýdku. Ten dokázalo Blansko přežít i díky pohyblivé obraně domácích a obrannému valu, který okolo vlastní branky dokázali utvořit. Změnu ve hře Blanska měl přinést návrat Michala Ordoše, který naskočil do prvního ostrého zápasu v letošním ročníku a byl to právě on, kdo mohl navýšit vedení. Nejprve pálil z hranice vápna do jednoho z blokujícíh obránců a o chvíli později hlavičkoval těsně nad branku. V závěrečných deseti minutách se Blansko stáhlo k vlastní brance a hrozilo zejména z brejků. V jednom z nich si vzal míč Traore, při obhození Kebíska byl podražen a hostující hráč viděl zaslouženou červenou kartu. Blansko dohrálo zápas v poklidu a bere tři body.