Ústí n. L.

Blansko

2:1

Blansko

Vyšehrad

15.05.2021 | 17:00

Rozpis zápasů

vs

Ústí n. L.

Blansko

2

1

vs

Blansko

Vyšehrad

15.05.2021 | 17:00

Rozpis zápasů
21. kolo přineslo velký boj na půdě hradeckého stadionu. Blansko dokázalo držet favorita na uzdě 77 minut. Poté přišla sporná penalta a Moravané se vracejí do Blanska bez bodu.

21. kolo , 30. dubna 2021, FC Hradec Králové - FK Blansko

FC Hradec Králové

1:0

FK Blansko

Branky: 78. Dvořák z PK. Rozhodčí: Proske – Hock, Mojžíš. ŽK: 73. Vučić, 90+1. Leibl – 34. Kopičár.

Sestavy

Reichl – Čech (46. Vučić), Donát, Leibl, Urma – Kodeš, Rada (61. Soukeník) – Prekop (61. Král), Dvořák, Vlkanova (79. Kateřiňák) – Vašulín.

Halouska – Sedlo, Aggoun, Černín, Klusák – Kopičár, Koraksić (66. Lhotecký), Vasiljev, Buchta (80. Kepl) – Ngoma (66. Vlachovský), Žák.

Úvod duelu Hradce s Blanskem byl značně opatrný. Po sedmi minutách se však do šance dostal Vašulín, když obdržel míč od Prekopa a šikovně patičkou obhodil bránícího soupeře. Následně se dostal k zakončení z hranice šestnáctky, jenže Halouska hodně vyběhl a rána ho trefila do nohou.

I nadále se hrál fotbal, který vycházel ze zabezpečené defenzívy na obou stranách. K vidění nebylo příliš mnoho šancí, zato plno osobních soubojů, drobných faulů a autových vhazování. Nejostřejší zákrok první půle si připsal Kopičár, jenž v 34. minutě kopl u půlící čáry Leibla, za což viděl žlutou kartu.

O dvě minuty později přišla slibná šance Východočechů. Centr Vlkanovy z pravé strany obrana Blanska odvrátila na hranici velkého vápna, kde se míč dostal po sérii odrazů k Prekopovi. Ten jej na levé straně šestnáctky tvrdě poslal na bránu, jenže rána z jeho kopačky nakonec mířila nad břevno svatyně Moravanů, takže první poločas skončil bezbrankovou remízou.

Nejzajímavější fotbal se hrál krátce po přestávce. Votroci obdrželi v šatně nové pokyny od trenéra Frťaly a jejich zvýšená aktivita byla znát. Prekop dostal skákající míč na osu hřiště, kde se na hranici šestnáctky ocitl osamocený Vašulín, který nečekal na zpracování a prvním dotykem ze vzduchu vypálil. Jeho rána však šla vysoko nad břevno svatyně soupeře.

Vašulín se v 60. minutě prosadil do další šance. Z levé strany mu míč na hranici velkého vápna adresoval Vlkanova. Utažená rána na zadní tyč mířila jen těsně vedle brankové konstrukce. Příležitosti si v utkání vytvářeli výhradně Hradečtí. V 70. minutě zahrál standardní situaci kapitán Vlkanova parádně, k radosti z gólu chyběly centimetry, o které jeho pokus minul pravou tyč branky Moravanů.

To nejpodstatnější se pak událo v 76. minutě a krátce po ní. Vlkanova vběhl na levé straně do vápna, Černín do něj šel skluzem, přičemž trefil míč i nohy soupeře a sudí Proske odpískal pokutový kop. Exekuce se ujal Pavel Dvořák, jenž balón napálil tvrdě k levé tyči. Brankář Halouska sice vystihl stranu, na merunu ale dosáhnout nemohl, Hradec tak vedl a také zvítězil 1:0. Závěr utkání si totiž Votroci pohlídali, Blansko do žádné větší šance nepustili a získali tak tři další důležité body v boji o titul a postup.


Autor: Petr Šatalík.