2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Bez několika opor se blanenští v Novém Městě na Moravě utkali s tamní Vrchovinou. Bojovné utkání s minimem šancí rozhodla jediná branky z 15. minuty z kopačky domácího Dudy a Blansko tak nedokázalo prolomit svojí výsledkovou a střeleckou krizi.

6. kolo , 10. září 2022, SFK Vrchovina - FK Blansko

SFK Vrchovina

1:0

1:0

Branky: 15. Duda
Žluté karty: 26. Duda, 88. Nečas - 18. Chyla, 61. Vašíček (trenér), 72. Mihola (as. trenéra), 77. Dano, 87. Holman
Rozhodčí: Bělák - Marek, Nápravník
Delegát: Karel Piňos

Šmída Petr - Vacek, Bača, Hekerle, Sytař (90. Boušek), Nečas, Batelka (C), Slavíček (72. Šmída Michal), Hlaváč (63. Svoboda), Duda, Novotný
Náhradníci: Sáblík - Svoboda, Šmída Michal, Jícha, Boušek
Trenér: Lukáš Michal

Kalina - Chyla, Černý, Smrčka (C), Kamenský - Feik (55. Zúbek), Dano - Alassane (23. Rajčinec), Holman, Tulajdan - Kapur (80. Crhan)
Náhradníci: Nešetřil - Zúbek, Psota, Rajčinec, Crhan,
Trenér: Petr Vašíček

Trenéři pro tento duel postrádali hned několik opor. Zranění nepustilo do hry Blažíka a Abdellaouie, Thon odletěl na reprezentační sraz U21 Jižního Súdánu a do poslední chvíle se nevědělo, zda nastoupí kapitán Smrčka. Šanci v základní sestavě tedy dostali Tomáš Černý, Traore Alassane a oproti minulému utkání i Jiří Tulajdan.

Od začátku se hrálo bojovné utkání plné osobních soubojů. První zajímavá situace se odehrála před brankou domácích. V 5. minutě se Kapur na vápně obtočil kolem obránce a jeho povedenou střelu na zadní tyč vyrazil Šmída na roh. O 10 minut později udeřili domácí. Odražený míč si na hranici šestnáctky našel Petr Duda, jenž si obhodil Holmana a tvrdou střelou k pravé tyči překonal Kalinu. Ve 27. minutě vylekal blanenského brankáře z přímého kopu Sytař, míč ale Kalina po nepříjemném odskoku dokázal dostat mimo tři tyče. Krátce poté centroval z pravé strany Rajčinec, který nahradil Alassaneho. Na míč si naskočil Kapur, jehož hlavičku vyrazil Šmída. Z následné dorážky nedokázal dopravit míč do sítě Holman. Vyrovnaný poločas další větší šance nenabídl a do šaten tak odcházeli spokojenější hráči Vrchoviny.

Druhý poločas příliš mnoho vzruchu nepřinesl. V 59. minutě byl posledním obráncem stažen unikající Kapur, rozhodčí Bělák ovšem faul neodpískal. O minutu později se v pokutovém území dostal ke střele Holman, který však netrefil míč ideálně. Další minuty pokračoval boj mezi oběma šestnáctkami s minimem šancí. 10 minut před koncem po vráceném rohovém kopu přestřelil v nadějné pozici branku domácí Sytař. Blanenští zkusili hru na tři obránce a kapitán Smrčka se vysunul na hrot. Kýžený brankový efekt tento tah, bohužel, nepřinesl. Blansko tedy odjelo z Nové Města na Moravě s porážkou 0:1 a natáhlo šňůru zápasů bez vstřeleného gólu a bodového zisku už na čtyři utkání.

Další šanci prolomit tuto nepříznivou sérii budou mít svěřenci trenéra Vašíčka v sobotu 17. září, kdy na stadion v Údolní ulici zavítají Hranice. Utkání startuje v 15:30.