2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Jasnou porážkou skončilo 26. kolo MSFL pro fotbalisty Blanska. Na hřišti Uherského Brodu dostali už v prvním poločase červenou kartu a celkově podlehli 0:3.

Rozhodčí: Kolář – Mojžíš, Hanák

Jícha – Pavlíček, Lorenc (64. Košák), Švrček, Josefík, Mančík (86. Gettler), Michalec (64. Strachoň), Vrága (C), Nevařil (64. Šmatelka), Sklenář (85. Malenovský), Venený

Nešetřil – Feik, Smrčka, Černý, Blažík – Zúbek, Šíp (46. Pecuch) – Machálek (C) (68. Fiala), Todorič, Tulajdan (87. Včelík) – Štencl (76. Lick)

Blansko nasadilo do základní sestavy Petra Nešetřila, který odchytal své druhé utkání v řadě. Klasickou pozici Jiřího Tulajdana na hrotu převzal Marek Štencl, zatímco samotný Tulajdan šel na stranu. Duel byl ze začátku dlouho vyrovnaný, co se týče skóre, a trval stav 0:0.

Důležitou se však stala poslední desetiminutovka prvního poločasu. Skóre otevřel za Uherský Brod ve 36. minutě Robin Josefík, jehož velice brzy doplnil druhou trefou Jan Michalec. Ještě před pauzou navíc opustil hřiště Marek Zúbek, který dostal červenou kartu po dvou žlutých napomenutích.

Před druhou částí duelu byla tedy situace jasná. Blansko se ještě pokoušelo o návrat do zápasu, hned ve 46. minutě vystřídal Petr Šíp za ofenzivněji laděného Marka Pecucha, jenže ani další změny v sestavě k úspěchu nevedly. Uherský Brod v samém závěru potvrdil vítězství třetí brankou z kopačky střídajícího Vilema Gettlera a Blanenští po dvou remízách prohráli.

Svěřenci trenéra Petra Vašíčka čekají na vítězství už sedm utkání. Naposledy uspěli doma nad FKM Jihlava v zahajovacím kole jarní fáze MSFL. V tabulce se tak Blansko propadlo na jedenáctou příčku, příčemž právě Uherský Brod poskočil na dvanácté místo.

A co čeká blanenské fotbalisty příště? Opět se představí v domácím prostředí stadionu v Údolní ulici, kde v neděli 8. května přivítají Sigmu Olomouc B. Začíná se ve standardním čase 10.15.

Autor: Tadeáš Mima